بازی و سرگرمی

پرفروش‌ترین بازی‌ها در انگلیس در هفته پایانی سال 2022پرفروش‌ترین بازی‌ها در انگلیس در هفته پایانی سال 2022 با صدرنشینی بازی FIFA 23

پس از مدت‌ها صدرنشینی بازی خدای جنگ رگناروک (God of War Ragnarok) در جدول بازی‌های پرفروش انگلیس، بازی فیفا 23 (FIFA 23) در هفته پایانی سال 2022 به پرفروش‌ترین بازی در انگلیس تبدیل شد. فروش بازی فیفا 23 در این هفته حدود 67 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است. از همین رو به صدر جدول بازی‌های پرفروش در انگلیس راه پیدا کرده است. پس از فیفا 23، بازی ندای وظیفه: جنگاوری نوین 2 با حدود 13 درصد افزایش فروش در رده دوم این جدول قرار دارد.

تاریخچه جدول بازی‌های پرفروش در انگلیس

امسال مجموعه بازی‌های FIFA برای بار دهم در صدر جدول پرفروش‌ترین بازی در هفته کریسمس قرار گرفته و در این زمینه مجموعه بازی‌های ندای وظیفه (Call of Duty) را شکست داده است. در یک دهه گذشته مجموعه بازی‌های فیفا چندین بار صدر جدول پرفروش‌ترین بازی‌های انگلیس را از دست داد. یک بار در سال 2018 این رتبه را به بازی رستگاری سرخپوست مرده 2 (Red Dead Redemption 2) واگذار کرد. بار دیگر سال 2020 بازی اساسینز کرید والهالا (Assassin’s Creed: Valhala) رتبه اول پرفروش‌ترینب بازی‌های انگلیس را از فیفا گرفت. باید اشاره کرد که از سال 2104 تا 2017 مجموعه بازی‌های ندای وظیفه در صدر پرفروش‌ترین بازی‌های انگلیس در هفته پایانی سال بوده‌اند. در هفته‌های گذشته بازی خدای جنگ رگناروک در صدر این جدول بود که به رتبه سوم سقوط کرد. چرا که فروش هفتگی این بازی با 23 درصد کاهش همراه بود.

تنها بازی Square Enix’s Crisis Core: Final Fantasy 7 قبلا در 10 بازی پرفروش در انگلیس حضور نداشت که در هفته پایانی سال 2022 رتبه هشتم را به دست آورد. سایر بازی‌های جدول 10 بازی پرفروش در انگلیس در هفته پایانی متعلق به بازی‌های نینتندو هستند. از جمله این بازی‌ها می‌توان به بازی Mario Kart 8، بازی Nintendo Switch Sports، بازی پوکمون ویولت و نسخه نینتندو بازی ماین کرفت (Minecraft: Switch Edition) اشاره کرد.

جدول پرفروش‌ترین بازی‌های هفته پایانی سال 2022 در انگلیس به شرح زیر است:

نام بازی رتبه در فروش هفتگی رتبه قبلی
FIFA 23 1 2
Call of Duty: Modern Warfare 2

2

3
God of War: Ragnarok

3

1

Mario Kart 8 Deluxe

4

5
Pokémon Violet

5

4

Nintendo Switch Sports

6

6

Pokémon Scarlet

7

7

Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

8

جدید
Minecraft: Switch Edition 9 10
Just Dance 2023 10 11

آیا فیفا 24 می‌تواند موفقیت فیفا 23 را تکرار کند؟

همان‌طور که می‌دانید هر سال در ماه اکتبر سری جدید بازی‌های فیفا منتشر می‌شود. همچنین در سال آینده، بازی‌های جدیدی مانند جنگ ستارگان جدای: نجات‌یافته، بازسازی رزیدنت ایول 4 و موارد دیگر منتشر خواهند شد. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا فیفا 24 که در اکتبر 2023 منتشر می‌شود، می‌تواند در صدر پرفروش‌ترین بازی‌های هفته پایانی سال 2023 قرار بگیرد یا خیر.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا