بازی و سرگرمی

فمیلی شیرینگ اپل🔥 نحوه کار family sharing apple چگونه است⁉

فمیلی شیرینگ اپل قابلیتی است که به اعضای خانواده کمک می‌کند اطلاعات و خریدهای نرم‌افزاری خود را که از App Store ، iTunes و iBooks تهیه کرده‌اند، در دستگاه‌های اپل با یکدیگر به اشتراک بگذارند. این برنامه به شما کمک می‌کند تا خریدهای خود را بدون نیاز به اشتراک‌گذاری حساب کاربری‌تان به اشتراک بگذارید.

علاوه بر اشتراک‌گذاری خریدهای نرم‌افزاری، فمیلی شیرینگ اپل به شما امکان می‌دهد تا اشتراک iCloud، Apple Music، Apple TV+، Apple Arcade و Apple Fitness+ را نیز با اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارید. این امر می‌تواند در صرفه‌جویی در هزینه‌های شما بسیار موثر باشد. در این مطلب قصد داریم به معرفی فمیلی شیرینگ اپل بپردازیم.

قابلیت فمیلی شیرینگ چطور عمل می‌کند؟

استفاده از قابلیت فمیلی شیرینگ اپل با استفاده از یک کارت اعتباری مشترک و برای حداکثر شش نفر از اعضای خانواده امکان‌پذیر است. بدین ترتیب، خریدهای کل اعضای خانواده همراه با خریدهای کودکان که به واسطه والدین‌شان از طریق دستگاه کنترل و تایید می‌شود، قابل اشتراک خواهد بود.

فمیلی شیرینگ اپل: اشتراک‌گذاری خریدها و اشتراک‌ها برای حداکثر 6 عضو خانواده
فمیلی شیرینگ اپل: اشتراک‌گذاری خریدها و اشتراک‌ها برای حداکثر 6 عضو خانواده

از دیگر قابلیت‌های فمیلی شیرینگ، می‌توان امکان به اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی اعضا، اشتراک‌های اپل، اپل موزیک، فضای ذخیره‌سازی آی‌کلاد و زمان استفاده از صفحه نمایش اشاره کرد. به طور کلی با استفاده از فمیلی شیرینگ اپل، اعضای خانواده می‌توانند موسیقی، فیلم، برنامه‌های تلویزیونی، کتاب‌ها و برنامه‌هایی را که خریده‌اند، مشاهده و همچنین دانلود کنند. گفتنی است این دسترسی فقط برای اعضای گروه امکان‌پذیر است. البته امکان به اشتراک‌گذاری تنها در صورتی وجود دارد که تمام دستگاه‌های مشخص‌شده، مجهز به IOS 8 و یا جدیدتر از آن باشد.
در شروع راه‌اندازی این قابلیت، تمام خریدها به سرپرست یا لیدر خانواده تعلق می‌گیرد یعنی مدیریت برنامه‌ها، پرداخت هزینه خریدهای اعضای خانواده در iTunes ، iBooks و App Store همگی بر عهده او است. پس از مشخص شدن اعضای گروه، تمام قابلیت‌های این برنامه در دستگاه هر یک از اعضای گروه نیز به حالت خودکار راه‌اندازی می‌شود.
یکی از ویژگی‌های جالب فمیلی شیرینگ اپل برای والدین این است که با آنها با استفاده از قابلیت اشتراک‌گذاری خانوادگی، می‌توانند زمان استفاده از محتوا و حریم خصوصی را برای فرزندان زیر 18 سال خود مدیریت کنند. همچنین والدین با فعال کردن گزینه Ask to Buy می‌توانند خریدهای فرزندان خود را در App Store و iTunes تایید یا رد کنند.

راه‌اندازی و استفاده از فمیلی شیرینگ

راه‌اندازی قابلیت فمیلی شیرینگ بسیار کار آسانی است. ابتدا شخصی که فمیلی شیرینگ را راه‌اندازی کرده است، به‌ عنوان لیدر و سازمان‌دهنده می‌تواند تا حداکثر 6 عضو خانواده خود را برای پیوستن به گروه دعوت کند. بدین ترتیب، در مجموع شش نفر می‌توانند اطلاعات را به اشتراک بگذارند.

فمیلی شیرینگ اپل مناسب برای کل اعضا خانواده
فمیلی شیرینگ اپل مناسب برای کل اعضا خانواده

سپس لیدر می‌تواند ویژگی‌هایی که قرار است در آن گروه با هم به اشتراک گذاشته شوند را نیز انتخاب کند. پس از اینکه اعضای خانواده دعوت را پذیرفتند، عضو اصلی گروه می‌تواند تنظیمات فمیلی شیرینگ را به‌طور خودکار در دستگاه اپل خود ببیند. برای راه‌اندازی فمیلی شیرینگ اپل روی iPhone، iPad یا iPod touch باید مراحل زیر را طی کنید:
1. وارد تنظیمات دستگاه شوید و روی نام خود در بالاترین قسمت تنظیمات ضربه بزنید
2. روی گزینه Set Up Family Sharing ضربه بزنید
3. گزینه Get Started را لمس کنید
4. اولین ویژگی که می‌خواهید با اعضای خانواده به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید
5. گزینه Continue را لمس کنید
6. یک روش پرداخت مشترک انتخاب کنید. اعضای خانواده از این کارت برای پرداخت هزینه خریدهای خود در iTunes، Apple Books و App Store استفاده خواهند کرد
7. روی Continue ضربه بزنید
8. حالا با استفاده از گزینه Invite Family Members از اعضای خانواده دعوت می‌کنید به این گروه بپیوندند
9. درصورت تمایل، می‌توانید شماره امنیتی کارت پرداخت خود را وارد کنید. سپس روی گزینه Next ضربه بزنید
10. حال یک پیام حاوی دعوت‌نامه قابلیت فمیلی شیرینگ اپل برای شما نمایش داده می‌شود که باید نام و شماره تماس اعضای خانواده را در آن وارد کنید و سپس روی گزینه send ضربه بزنید
11. در انتها گزینه Done را لمس کنید.

بیشتر بخوانید ...   گیمولوژی | رسانه تحلیلی بازی سازی | یادداشتی در وصف فلسفه بازی Inside

با استفاده از فمیلی‌شیرینگ با اعضای گروه خود ارتباط نزدیک‌تری داشته باشید

قابلیت فمیلی شیرینگ اپل روی دستگاه‌های اپل رایگان است، اما برای به اشتراک گذاشتن برخی از خدمات پولی باید یک اشتراک تهیه کنید. به عنوان مثال برای اشتراک گذاری اپل موزیک به اشتراک خانوادگی احتیاج دارید. این قابلیت برای افرادی که علاقه‌ای به خرید چندین برنامه مشابه ندارند و در یک محیط زندگی می‌کنند، بسیار کاربردی است.

فمیلی شیرینگ اپل: اشتراک خدمات با خانواده
فمیلی شیرینگ اپل: اشتراک خدمات با خانواده

علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، قابلیت فمیلی شیرینگ می‌تواند به افزایش امنیت و حریم خصوصی اعضای خانواده نیز کمک کند. به عنوان مثال، والدین می‌توانند از این قابلیت برای نظارت بر فعالیت‌های فرزندان خود در فضای مجازی استفاده کنند. همچنین، اعضای خانواده می‌توانند از این قابلیت برای به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی خود با یکدیگر استفاده کنند تا در صورت بروز مشکل، بتوانند یکدیگر را پیدا کنند.

سوالات متداول

فمیلی شیرینگ چیست؟

فمیلی شیرینگ یک ویژگی از اپل است که به اعضای خانواده اجازه می دهد تا اشتراک های Apple ID، App Store، iTunes، iCloud و Apple Music را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

چه کسی می تواند از فمیلی شیرینگ استفاده کند؟

هر کسی که یک حساب Apple ID داشته باشد و حداقل 13 سال سن داشته باشد، می تواند از فمیلی شیرینگ استفاده کند.

چگونه می توان از فمیلی شیرینگ استفاده کرد؟

برای استفاده از فمیلی شیرینگ، باید یک حساب Apple ID ایجاد کنید و سپس یک گروه خانواده ایجاد کنید. پس از ایجاد یک گروه خانواده، می توانید اعضای خانواده خود را به آن اضافه کنید.

چه مزایایی فمیلی شیرینگ دارد؟

فمیلی شیرینگ مزایای مختلفی دارد، از جمله:

  • اشتراک ارزان تر: هزینه اشتراک های Apple ID، App Store، iTunes، iCloud و Apple Music برای اعضای خانواده کمتر است.
  • اشتراک ایمن تر: با استفاده از فمیلی شیرینگ، می توانید تنظیمات کنترل والدین را برای همه اعضای خانواده خود اعمال کنید.
  • اشتراک آسان تر: با استفاده از فمیلی شیرینگ، می توانید به راحتی محتوای خریداری شده توسط اعضای خانواده خود دسترسی داشته باشید.

چه محدودیت هایی برای فمیلی شیرینگ وجود دارد؟

چندین محدودیت برای فمیلی شیرینگ وجود دارد، از جمله:

  • تعداد اعضای خانواده: حداکثر 6 نفر می توانند در یک گروه خانواده عضو باشند.
  • محتوای دارای محدودیت: برخی از محتوای دارای محدودیت در فمیلی شیرینگ در دسترس نیست.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا