رمزارزها

هم‌زمان با انتشار توکن پلتفرم Dark Horse ، BLUR به یک انقلاب در بازار ان اف تی تبدیل می‌شود


بازار ان‌اف‌تی بلور ۱۴ فوریه توکن بومی‌اش بلور (BLUR) را ارائه و هم‌زمان سومین ایردراپش را آغاز کرد. هرچند بلور در لیست سیاه اوپن‌سی قرار گرفته است، ولی موفق به شکستن انحصار طولانی‌مدت اوپن‌سی در بازار ان‌اف‌تی شد و اکنون رقیب جدی اوپن‌سی برای تسلط بر بازار است. طبق گزارش NFTGO، اوپن‌سی و بلور از ۱۲ فوریه به بعد پلتفرم‌های برتر ان‌اف‌تی از نظر حجم معاملات ان‌اف‌تی ثبت‌شده طی ۳۰ روز گذشته هستند. به‌ویژه، رتبه اول حجم معاملات به اوپن‌سی با حدود ۴۵۰ میلیون دلار و رتبه دوم به بلور با حدود ۳۵۰ میلیون دلار تعلق داشت.

منبع: NFTGO

 

بلور به‌واسطه پشتیبانی قوی و تاکتیک‌های عملیاتی هوشمندانه‌اش طی فقط یک سال به‌سرعت رشد کرد و از یک تازه‌وارد به رقیبی قدرتمند برای اوپن‌سی تبدیل شد.

 

  1. کارکردهای همه‌منظوره

بلور از همان ابتدا ویژگی‌های نوآورانه زیادی داشت. بلور صرفاً بازاری ان‌اف‌تی نیست، بلکه تجمیع‌کننده ان‌اف‌تی نیز هست. به‌ویژه، تجمیع‌کننده بلور با ادغام اطلاعات بازارهای ان‌اف‌تی‌ای مانند اوپن‌سی، لوکس‌ریر و X2Y2 کاربرانش را قادر به معامله ان‌اف‌تی‌ها روی پلتفرم‌هایی متعدد از طریق پورتالی واحد (از جمله خود بلور) می‌کند. بلور به‌رغم تسلط طولانی‌مدت اوپن‌سی بر بازار ان‌اف‌تی تغییراتی را در بازار موجب شده است. همچنین کاربران بلور را به‌عنوان پلتفرمی چندمنظوره که مرکب از بهترین ویژگی‌های اوپن‌سی و GEM است تحسین کرده‌اند.

بلور بازارش را با تجمیع‌کننده‌ای یکپارچه کرده است تا رابط کاربری مختصر، کاربرپسند و حرفه‌ای را برای معامله گران ارائه کند که تقاضا برای تراکنش‌های ان‌اف‌تی با فرکانس بالا و با معاملات سریع‌تر و راحت‌تر را برآورده می‌کند. بعلاوه، بلور کارکردهای NFTNerd را با ویژگی‌های خرید دسته‌ای برای معامله‌گران حرفه‌ای منتقل و بهینه‌سازی کرده است، که موجب جذب کاربران جدید بیشتری شده است. بلور برخلاف سایر پلتفرم‌های ان‌اف‌تی کارمزدی دریافت نمی‌کند، بلکه نرخ‌ کارمزد و حق امتیاز قابل تنظیمش صفر است تا نیازهای معامله‌گران عادی ان‌اف‌تی را برآورده کند.

پشتیبانی بلور توسط تیمی قوی متشکل از توسعه‌دهندگان مؤسسات معتبری نظیر MIT، Twitch، Square، Y Combinator، Five Rings Capital و Citadel تأثیر زیادی در موردتوجه قرار گرفتنش داشته است. انتظار می‌رود این پشتوانه قوی بلور منجر به تداوم به‌روزرسانی ویژگی‌های بلور و نوآوری و پویایی‌اش شود.

  1. استراتژی‌های جدید بازاریابی

بلور از زمان راه‌اندازی‌اش از استراتژی بازاریابی جذب کاربر از طریق ایردراپ‌ها بهره زیادی برده است. هرچند تاکتیک ایردراپ در فضای کریپتو تاکتیکی جدید نیست، ولی ایردراپ‌های بلور مکرر و طولانی‌مدت هستند. برای مثال، ایردراپ ۱۴ فوریه بلور سومین کمپین ایردراپش بود و دو ایردراپ قبلی‌اش مدت زیادی به طول انجامیدند. بعلاوه، مقیاس ایردراپ‌های بلور رو به گسترش بوده است. ایردراپ اخیر بلور، به گفته منابع رسمی، آخرین و بزرگ‌ترین ایردراپ بلور بوده است. الزامات واجد شرایط بودن ایردراپ بلور نشانگر نحوه پیشرفت استراتژی‌های بازاریابی‌اش هستند. برای مثال، هر ایردراپ بلور گروه‌های کاربری مختلفی را هدف قرار داده است. اولین ایردراپش بر جذب کاربر متمرکز بود، دومین ایردراپش به دنبال جذب کاربران جدید بود و فروشندگان را تشویق به گسترش پایگاه کاربری پروژه‌اش می‌کرد.

بلور علاوه بر گسترش مقیاس و پوشش، وفاداری کاربرانش را در ایردراپ‌هایش به‌گونه‌ای هوشمندانه‌ای لحاظ کرده است تا مشوقی برای معامله‌گری فعال باشد: هرچه وفادارتر باشید، توکن‌های بلور بیشتری را می‌توانید از طریق ایردراپ‌ها کسب کنید. در همین حال، پلتفرم بلور با تعیین معیارهای واجد شرایط بودن، پذیرش ویژگی‌هایش را تبلیغ کرده است.

 

نتیجه‌گیری: پلتفرمی قوی با چشم‌انداز بازار روشن

بررسی مسیر رشد بلور نشان می‌دهد که حرکت‌های پلتفرم بلور، هم در زمینه طراحی محصول و هم در زمینه عملیات کاربر، کاملاً استراتژیک و هدفمند بوده‌اند به‌طوری‌که بلور به الگویی برای سایر پروژه‌های بلاک‌چین تبدیل شده است. بلور همچون اسب تیره‌ای در بازار ان‌اف‌تی ظاهر شده است و موفقیتش هرگز تصادفی نبوده است. این پروژه وضعیت موجود بازار ان‌اف‌تی را با ویژگی‌های حرفه‌ای و نوآورانه‌اش درهم‌شکسته است و خودش را به‌واسطه محصولات و عملکردهای منحصربه‌فردش از دیگر پروژه‌ها متمایز کرده است. بلور، با ارائه یک بازار ان‌اف‌تی متنوع، موجب پیشرفت در بخش ان‌اف‌تی شده است. توکن بومی پلتفرم بلور (BLUR) 15 فوریه در کوینکس لیست شد و کاربران اکنون می‌توانند به‌طور یکپارچه عملیات سپرده‌گذاری، برداشت و معامله بلور را در این صرافی جهانی کریپتو انجام دهند.

* مقاله فوق فاقد هرگونه مشاوره مالی است.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا