رمزارزها

مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمز ارز مشخص شد

انجمن بلاک چین اخرین مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمز ارز در سامانه جامع تجارت را از یکم تا پانزدهم دی ماه 1402 اعلام کرد.

انجمن بلاک چین در اطلاعیه ای اعلام کرد که تمام دارندگان تجهیزات رمز ارز برای تمام دستگاه‌ها استخراج رمز ارز حتی دستگاه‌های خاموش و در انبار مانده هم مستلزم به دریافت کد رهگیری و دریافت شناسه یکتا هستند. اخرین مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت دستگاه‌های استخراج رمز ارز در سامانه جامع تجارت از یکم تا 15 دی ماه 1402 مقرر شده است.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


بر اساس اطلاعیه انجمن بلاک‌چین تمام دستگاه‌های استخراج رمز ارز، از جمله دستگاه‌های تولید داخل، وارد شده، در حال بهره‌برداری و حتی دستگاه‌های خاموش را هم مستلزم به دریافت کد رهگیری و دریافت شناسه یکتا از سامانه جامع تجارت اعلام کرد.

مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمز ارز
مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمز ارز

در اطلاعیه انجمن بلاک چین آمده که: «طی درخواست نمایندگان انجمن و مساعدت نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نهادهای انتظامی و همکاری وزارت صمت، یکبار دیگر مهلت ثبت اطلاعات و دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری برای دارندگان پروانه بهره‌برداری فارغ از خاموش یا روشن بودن تجهیزات و دارندگان انبار تجهیزات استخراج از اول تا ۱۵ دی ماه ۱۴۰۲ تمدید شد.»

بیشتر بخوانید ...   سقوط ارزش بازار استیبل کوین‌ها ؛ کمترین میزان در دو سال اخیر

در این بیانیه توضیح داده شده است: «آن دسته از تجهیزات که در سامانه ثبت نشده باشند فارغ از اسناد مثبته (تولید داخل، وارداتی، خود اظهاری) مشمول قانون، قاچاق کالا هستند که با توجه به عدم تمدید مهلت ثبت در سامانه ، اکیدا توصیه می گردد برای جلوگیری از مشکالت تعزیراتی و انتظامی کلیه دارندگان دستگاه استخراج رمز ارز اقدام به ثبت اطلاعات و دریافت کد رهگیری نمایند.»

اطلاعیه انجمن بلاک چین پیرو تبصره ۴ ماده، ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز همه دارندگان تجهیزات استخراج رمز ارز را ملزم به دریافت شناسه یکتا و کد رهگیری کرده است. همچنین انجمن بلاک چین به متقاضیانی که قصد خرید تجهیزات استخراج رمز ارز را دارند اخطار داد که از خرید دستگاه‌های که کد رهگیری وشناسه یکتا ندارند خود داری کنند. زیرا تغییر مالکیت و تمدید پروانه بهره برداری فقط در دستگاه‌هایی که کد رهگیری و شناسه یکتا دارند، امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درباره‌ی مهلت ثبت دستگاه‌های استخراج رمز ارز چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا