رمزارزها

خروج 27 میلیون دلار سرمایه؛ صرافی رمزارز کوینکس هک شد؟


صرافی کوینکس (CoinEx) ساعاتی قبل شاهد خروج حجم زیادی سرمایه به یک کیف پول بود که هیچ تاریخچه‌ای از آن وجود ندارد. درنتیجه، برخی کارشناسان معتقدند که این صرافی هک شده است. تخمین زده می‌شود که حدود 27 میلیون دلار سرمایه از این صرافی خارج شده باشد.

به‌گزارش کوین‌تلگراف، سه‌شنبه عصر ساعت 16:51 به وقت ایران، یک هات والت شناخته‌شده در کوینکس حدود 4947 اتر به ارزش تقریبی 7.9 میلیون دلار را به یک حساب اتریوم منتقل کرد. بااین‌حال، از حساب گیرنده هیچ تاریخچه‌ای تا پیش از این تراکنش در دسترس نیست.

اندکی بعد، همین هات والت دوباره شروع به انتقال حجم زیادی سرمایه به همان آدرس قبلی کرد. این تراکنش‌ها شامل جابه‌جایی 408,741 استیبل‌کوین Dai، حدود 2.7 میلیون توکن Graph و 29,158 توکن Uniswap بود. بسیاری توکن‌های دیگر هم در همین بازه زمانی انتقال پیدا کردند.

کارشناسان به هک صرافی کوینکس مشکوک هستند

شرکت امنیت بلاکچین PechShield می‌گوید این خروج پول مشکوک بوده است. «جولیو مورنو»، رئیس بخش تحقیقات شرکت CryptoQuant هم مدعی شده که رفتار این کیف پول عجیب بوده و حالا رزرو اتر (ETH) صرافی کوینکس تقریباً به صفر رسیده است.

صرافی کوینکس در ساعت 20:55 شب به وقت ایران در صفحه ایکس (توییتر سابق) خود این اتفاق عجیب را تأیید کرد. این صرافی بدون تأیید هک‌شدن خود نوشت: «سیستم کنترل ریسک ما برداشت‌های غیرمعمول پول از چند آدرس هات والت را شناسایی کرده که برای نگهداری دارایی‌های صرافی کوینکس استفاده می‌شدند.» این صرافی در ادامه گفت یک تیم بازرسی ویژه مأمور بررسی این رخداد شده است.

کوینکس مدعی شد که سرمایه‌های تخلیه‌شده تنها بخش کوچکی از سرمایه‌های رزرو این صرافی بوده است، و هرگونه زیان ناشی از این واقعه به‌صورت 100 درصدی برای کاربران این شرکت جبران خواهد شد.

این صرافی همچنین اعلام کرد که برای حفظ امنیت، فعلاً سرویس‌های واریز و برداشت را غیرفعال می‌کند، اما پس از انجام بررسی‌ها دوباره این سرویس‌ها را فعال خواهد کرد.مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا