رمزارزها

حجم معاملات ETFهای بیت کوین در روز اول به 4.6 میلیارد دلار رسید

اولین صندوق‌های قابل معامله یا ETFهای بیت‌کوین روز گذشته توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تأیید شدند و حالا در گزارش جدیدی اعلام شده که معاملات صندوق‌های قابل معامله (ETF) بیت کوین تا بعدازظهر پنجشنبه به 4.6 میلیارد دلار رسیده است.

داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط یاهو فایننس نشان می‌دهد که حجم کل معاملات روز اول ده ETF بیت کوین به بیش از 4.5 میلیارد دلار رسیده است. Grayscale Bitcoin Trust با حجمی معادل 2.3 میلیارد دلار، تقریباً 50 درصد از کل معاملات این گروه را به خود اختصاص داده است.

براساس گزارش رویترز، صندوق‌های قابل معامله نقطه عطف مهمی برای صنعت ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود، زیرا این موضوع را بررسی می‌کند که آیا دارایی‌های دیجیتال (که همچنان افراد زیادی از آن‌ها به‌عنوان خطرناک یاد می‌کنند) می‌توانند به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری پذیرفته شوند یا خیر. از صبح پنجشنبه، یازده ETF بیت کوین ازجمله iShares Bitcoin Trust و Grayscale Bitcoin Trust معاملات خود را شروع و رقابت شدیدی را آغاز کرد‌ه‌اند.

داده‌های این گزارش همچنین نشان می‌دهد که Grayscale ،BlackRock و Fidelity پلتفرم‌های غالب این حوزه هستند.

بیشتر بخوانید ...   دومین سبد سرمایه‌گذاری بینوِست با نام BGC در تترلند فهرست شد

«تاد روزنبلوت»، استراتژیست VettaFi، توضیح می‌دهد:

«حجم معاملات محصولات جدید ETF نسبتاً قوی بوده است. اما این رقابت طولانی‌تر از یک معامله یک روزه خواهد بود.»

افزایش قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها به‌دنبال راه‌اندازی ETFها

راه‌اندازی ETF همچنین باعث شده تا قیمت بیت کوین از دسامبر 2021 تاکنون به بالاترین حد خود برسد. ارزش محبوب‌ترین رمزارز جهان در زمان نوشتن این خبر به 46052 دلار رسیده است. قیمت اتریوم به‌عنوان دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان نیز به 2627 دلار رسیده است.

درباره آینده ETFهای بیت کوین نیز تاکنون تحلیل‌های بسیار متفاوتی انجام شده است. تحلیلگران Bernstein تخمین زده‌اند که معاملات این جریان در سال 2024 از 10 میلیارد دلار عبور کند که شاید کاملاً قابل انتظار به نظر برسد. تحلیلگران Standard Chartered نیز ادعا کرده‌اند معاملات ETFها در سال جاری 50 تا 100 میلیارد دلار خواهد بود و سایر تحلیلگران نیز اشاره کرده‌اند که این میزان طی پنج سال آینده می‌تواند 55 میلیارد دلار باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا