رمزارزها

توسعه یک چت بات اختصاصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتوکارنسی

چت بات اختصاصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتوکارنسی در دست توسعه قرار دارد. ایده‌هایی نو برای سرمایه‌گذاران در حال شکل‌گیری است.

شرکت کارگزاری آمریکایی FalconX درحال توسعه یک چت بات اختصاصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتوکارنسی است که مبتنی‌بر چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT عمل می‌کند. این چت‌بات «ساتوشی» نام دارد و هدف از توسعه آن ساختن ایده‌های نو و هوشمندانه برای سرمایه‌گذاران عنوان شده است. البته ناگفته نماند که کار توسعه این چت‌بات آغاز شده و هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد.

بیشتر بخوانید: ایلان ماسک از معرفی چت بات TruthGPT برای رقابت با ChatGPT خبر داد

چت بات اختصاصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتوکارنسی در دست توسعه است

ساتوشی قادر است براساس تاریخچه معاملات کاربران در بازار رمزارز، به آن‌ها ایده‌های سرمایه‌گذاری می‌دهد. درحقیقت ساتوشی را می‌توان یک دستیار برای سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها در نظر گرفت.

چت‌بات FalconX هنوز در مراحل اولیه قرار دارد، اما به گفته مدیرعامل این شرکت، توسعه آن با سرعت پیش می‌رود. در نمونه اولیه این چت‌بات که اخیراً در دسترس قرار گرفته است، کاربران می‌توانند به خلاصه اخبار مدنظرشان دسترسی پیدا کنند که مشابه پاسخ‌ها به درخواست‌های کاربران از ChatGPT است.

الگوریتم‌های FalconX از سال 2018 در پلتفرم این شرکت قرار گرفته‌اند تا تصویر واضحی از بازار ارائه کنند. هدف اولیه از چنین ترکیبی، تمرکز روی پاک‌سازی داده‌های بازار برای حذف فعالیت‌های ساختگی و پولشویی بود؛ اما حالا FalconX اهداف دیگری را دنبال می‌کند.

چت بات اختصاصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتوکارنسی در دست توسعه است

درحالی‌که الگوریتم‌های یادگیری ماشینی می‌توانند الگوها را تشخیص دهند و حتی فعالیت‌های آینده را پیش‌بینی کنند، اما نمی‌توانند اقدامات بعدی سرمایه‌گذاران را هدایت کنند. بااین‌وجود طبق گزارش فوربز، مدل‌های زبانی بزرگ و سپس هوش مصنوعی مولد یا زایا می‌توانند در این مسیر به افراد کمک کنند.

بیشتر بخوانید ...   امکان معامله حرفه‌ای در آبان‌تتر فراهم شد/ یک هفته معامله بدون کارمزد در بازار بیت کوین آبان‌تتر

شرکت FalconX از 9 ماه پیش روی ساتوشی کار می‌کند و هم‌اکنون مشغول آزمایش آن و همچنین توسعه چت‌باتی با استفاده از زیرساخت و APIهای OpenAI است. این کارگزاری می‌خواهد از مدل زبانی بزرگ ChatGPT برای دستیابی به اهدافش استفاده کند.

از آنجایی که 10 درصد معامله‌گران برای 90 درصد معاملات بازار رمزارزهای خود از مدل‌های محاسباتی استفاده می‌کنند، ساتوشی می‌تواند به افزایش فعالیت‌های سرمایه‌گذاران کوچک کمک کند.

ساتوشی می‌تواند تمامی اخبار و اطلاعات مرتبط به بازار را از رسانه‌های سنتی و شبکه‌های اجتماعی جمع‌آوری کند و به سؤالات مختلف کاربران پاسخ دهد. برای مثال، می‌توانید از ساتوشی وضعیت پورتفوی خود را بپرسید یا اینکه متوجه شوید بزرگ‌ترین بازیگران بازار رمزارزها چه افراد یا شرکت‌هایی هستند. همچنین امکان پرسیدن استراتژی از ساتوشی برای سرمایه‌گذاری هم وجود دارد. درنهایت هم یک دکمه خریدو‌فروش به این چت‌بات اضافه می‌شود تا مستقیماً این استراتژی‌ها را پیاده کند.

اگرچه ایده مدنظر FalconX جذاب به‌نظر می‌رسد و همکاری میان آن و OpenAI پتانسیل‌های بالایی دارد، اما باید منتظر ماند و دید چه تعداد از تریدرها حاضر به استفاده از آن خواهند شد و البته مدل نهایی تا چه اندازه در رسیدن به اهدافش موفق عمل خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص توسعه یک چت بات اختصاصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتوکارنسی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.


Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا