رمزارزها

اینتل تولید تراشه استخراج بیت‌کوین خود را متوقف کرد

اینتل سال گذشته از اولین تراشه استخراج بیت‌کوین خود با نام Blockscale 100 ASIC رونمایی کرد. اکنون یک سال از زمان معرفی این تراشه، اینتل بدون اینکه تراشه جدیدی را به‌عنوان جانشین آن معرفی کند، تولید Blockscale 100 ASIC را متوقف کرده است.

اینتل ضمن اعلام این خبر به Tom’s Hardware گفت:

«همان‌طور که ما سرمایه‌گذاری‌های خود روی IDM 2.0 را در اولویت قرار می‌دهیم، پایان عمر تراشه Intel Blockscale 1000 از سری ASIC را اعلام می‌کنیم؛ درحالی‌که همچنان به پشتیبانی از مشتریان Blockscale خود ادامه خواهیم داد.»

IDM 2.0 به استراتژی اینتل برای برون‌سپاری ساخت تراشه خود به مشتریان خارجی اشاره دارد، درحالی‌که این شرکت همچنان به افزایش تولید تراشه‌های کوچک‌تر و سریع‌تر ادامه می‌دهد. غول فناوری آمریکایی همچنین گفت که به «نظارت بر فرصت‌های بازار رمزارز» ادامه خواهد داد.

برنامه اینتل برای تراشه استخراج بیت‌کوین Blockscale 100 ASIC

طبق توضیحاتی که توسط اینتل ارائه شده است، این شرکت انتظار دارد سفارش‌های این سری را تا 20 اکتبر (28 مهرماه) سال جاری متوقف کند و تا 20 آوریل سال آینده (1 اردیبهشت‌ماه 1403) به فروش آن‌ها پایان دهد.

بیشتر بخوانید ...   قیمت بیت کوین در یک قدمی 29 هزار دلار قرار گرفت

وضعیت نامناسب بازار رمزارزها در چند وقت گذشته به برخی از شرکت‌های تولیدکننده تراشه مانند انویدیا آسیب رسانده است. در همین رابطه، بین زمانی که اینتل تراشه استخراج بیت‌کوین خود را معرفی کرد تا زمان عرضه آن، قیمت بیت‌کوین کاهش شدیدی را تجربه کرد (از بیش از 47 هزار دلار تا کمتر از 19 هزار دلار). بااین‌حال قیمت بیت‌کوین اکنون به بیش از 30 هزار دلار برگشته است.

اینتل اخیراً از همکاری با آرم، دیگر غول صنعت تراشه جهان، به‌منظور توسعه تراشه‌های موبایل و به‌اشتراک‌گذاری فناوری‌ها با یکدیگر خبر داد.


Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا