رمزارزها

ایردراپ توکن آربیتروم 3 فرودین 1402 ؛ از بزرگترین ایردراپ کریپتو بی‌بهره نمانید!


ایردراپ توکن آربیتروم 3 فروردین 1402 انجام خواهد شد. آربیروم از جمله محبوب‌ترین پروژه‌های لایه دو است که برنامه ایردراپ آن با نوروز 1402 مقارن شده است.

ایردراپ توکن آربیتروم در تاریخ 3 فروردین 1402 انجام می‌شود. آربیتروم یکی از بزرگترین توکن‌های لایه 2 است که برای حل مشکلات اساسی اتریوم خصوصاً مشکل مقیاس‌پذیری آن به‌کار گرفته می‌شود. بنابر اطلاعات بنیاد آربیتروم، این توکن در تاریخ ذکر شده برای همه کاربرانش ارائه خواهد شد. برای اطلاع از جزئیات خبر سری به ادامه مطلب بزنید.

بیشتر بخوانید: مراقب توکن‌های جعلی ChatGPT و بینگ باشید

ایردراپ توکن آربیتروم 3 فروردین انجام می‌شود

آربیتروم، یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های لایه‌ی دو برای حل مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم است و سرانجام قصد دارد بخشی از توکن‌های خود موسوم‌ به ARB را به‌صورت ایردراپ میان جامعه‌ کاربران تقسیم کند.

ایردراپ توکن آربیتروم 3 فرودین 1402 ؛ از بزرگترین ایردراپ کریپتو بی‌بهره نمانید!

بنیاد آربیتروم اعلام کرد توکن ARB روز پنج‌شنبه، ۲۳ مارس (۳ فروردین ۱۴۰۲) میان اعضای انجمن آن توزیع خواهد شد. توکن ARB نشان‌دهنده‌ تبدیل رسمی آربیتروم به سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) است و این یعنی دارندگان آن می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های مهم آربیتروم وان و آربیتروم نووا شرکت کنند؛ شبکه‌هایی که به اعضای این پروژه اجازه می‌دهند تراکنش‌های خود را با سرعت بالاتر و البته هزینه‌ی کم‌تر در بلاک چین اتریوم انجام دهند. بنیاد آربیتروم با انتشار بیانیه‌ای گفت:

سازمان غیرمتمرکز مستقل آربیتروم، قدرت کنترل تصمیم‌گیری‌های کلیدی را در سطح پروتکل اصلی ارائه خواهد داد و این یعنی کاربران می‌توانند در روش ارتقای فناوری و روش درآمدزایی اکوسیستم نقش داشته باشند.

بنیاد آربیتروم تصمیم دارد تعداد نسبتاً زیادی از توکن‌های خود را به سرمایه‌گذاران و مشارکت‌کنندگان اصلی اعطا کند (۴۴ درصد)، و خالق این پروژه یعنی Offchain Labs به جایگزین شدن توکن ARB به‌عنوان راهکاری برای غیرمتمرکزتر کردن بلاک چین، می‌بالد.

استیون گلدفدر، مدیرعامل Offchain Labs به کوین‌دسک گفت: «هیجان‌انگیزترین بخش برای من، تمرکززدایی است و Offchain Labs هیچ کنترلی بر آینده‌ی این پروژه نخواهد داشت. ما به‌عنوان ارائه‌دهنده‌ی خدمات فعالیت خواهیم کرد و اگر DAO از ما بخواهد نرم‌افزاری بسازیم، این‌کار را انجام خواهیم داد.»

توکن آربیتروم (ARB) چیست؟

آربیتروم برای تعیین کاربران واجد شرایط دریافت‌کننده‌ی توکن ARB با شرکت تجزیه‌وتحلیل رمزارز Nansen همکاری کرده است. به گفته‌ی گلدفدر، تعداد تراکنش‌هایی که کاربران انجام داده‌اند، تعداد برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده کرده‌اند و مدت استفاده از این برنامه‌ها به‌عنوان پیش‌نیازهایی دریافت ایردراپ بعدی در نظر گرفته شده‌اند. او می‌گوید آربیتروم وان و آربیتروم نیترو برای تعیین واجد شرایط بودن کاربران، مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

کاربران آربیتروم می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت gov.arbitrum.foundation، واجد شرایط بودن خود را برای ایردراپ بعدی این پروژه بررسی کنند. به کاربران توصیه شده است هنگام بررسی این موضوع دقت زیادی داشته باشند زیرا کلاهبرداران اغلب از رویداد‌های ایردراپ برای فریب دادن افراد ازطریق وب‌سایت‌های فیشینگ سوءاستفاده می‌کنند.

تعداد کل توکن‌های ARB معادل ۱۰ میلیارد واحد خواهد بود. انجمن این بنیاد ۵۶ درصد از توکن‌ها را تحت کنترل خود خواهد داشت و ۱۱٫۵ درصد از آن‌ها ازطریق ایردراپ به کاربران واجد شرایط اعطا خواهد شد. ۱٫۱ درصد از توکن‌های این بنیاد نیز به سازمان‌های غیرمتمرکز مستقلی که در اکوسیستم آن فعالیت دارند اختصاص داده می‌شود. توکن‌های باقی‌مانده نیز در خزانه‌داری نگه‌داری خواهند شد و کنترل آن نیز برعهده‌ی آربیتریوم DAO است.

۴۴ درصد از توکن‌هایی که دراختیار آربیتروم است به سرمایه‌گذاران و کارمندان Offchain Labs اعطا خواهد شد. مدیرعامل این شرکت می‌گوید توکن‌های ARB مشمول دوره‌ی قفل و زمان‌بندی واگذاری خواهند بود.

ایردراپ توکن آربیتروم 3 فروردین انجام می‌شود

توکن‌های ARB برخلاف اتر (ETH) که برای پرداخت هزینه‌های اتریوم و آربیتروم مورد استفاده قرار می‌گیرد، فقط برای حاکمیت پروتکل این بنیاد در نظر گرفته شده‌اند. فرایند مدیریت آربیتروم DAO نیز به‌طور خودکار اجرا خواهد شد و این یعنی می‌توان از آرای کاربران برای تغییر مستقیم کدهای اصلی پروژه استفاده کرد.

تغییر کدهای اصلی آربیتروم مشمول با زمانی انجام خواهد شد زیرا باید بازرسی و ملاحظات امنیتی روی آن‌ها انجام شود. البته یک شورای امنیتی ۱۲ نفره‌ی تحت مدیریت آربیتروم وان، امکان رفع سریع‌تر اشکالات را دراختیار خواهند داشت.

معرفی ARB همزمان با راه‌اندازی آربیتروم وان است؛ پروژه‌ای که به برنامه‌ها و پروتکل‌های شخص‌ثالث اجازه می‌دهد پروژه‌های لایه‌ی ۳ جدیدی را براساس زیرساخت کم‌هزینه‌ی آربیتروم ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ایردراپ توکن آربیتروم چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا