رمزارزها

آلودگی استخراج بیت کوین معادل 3.5 میلیون خودرو است!


آلودگی استخراج بیت کوین و صدمات آن برای محیط‌زیست، معادل 3.5 میلیون خودرو است که یک عدد بسیار وحشتناک را نشان می‌دهد.

نشریه مشهور نیویورک تایمز در یک گزارش تحلیلی دریافته است که آلودگی استخراج بیت کوین و صدمات آن به محیط‌زیست معادل 3.5 میلیون خودرو است که یک عدد بسیار بزرگ و ترسناک محسوب می‌شود. این نشریه همچنین در یک آمار دیگر عنوان کرده است عوارض ناشی از استخراج ارزهای دیجیتال در سراسر ایالات متحده، به اندازه کل شهر نیویورک است.

بیشتر بخوانید: ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین همان استیو جابز است!

آلودگی استخراج بیت کوین صدماتی جدی به محیط‌زیست وارد می‌کند

افرادی که نگران تغییرات اقلیمی هستند مدت‌هاست که درباره‌ انرژی مورداستفاده‌ی استخراج رمزارز هشدار می‌دهند، بااین‌حال بر اساس تحقیقات جدید، شرایط بسیار بدتر از آن است که فکرش را می‌کردیم.

نیویورک تایمز در گزارشی اختصاصی نگاهی عمیق به آثار محیطی و اجتماعی استخراج رمزارز روی مناطق مختلف انداخته است. این مجله می‌گوید اکثر کسانی که با عواقب استخراج رمزارز دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند تقریباً هیچ ارتباطی با این رمزارز ندارند.

آلودگی استخراج بیت کوین صدماتی جدی به محیط‌زیست وارد می‌کند

ماینرها به‌منظور استخراج بیت کوین و سایر رمزارزهای مبتنی‌بر الگوریتم Proof of Work باید از مقدار قابل‌توجهی قدرت پردازشی استفاده کنند. هرچه تعداد ماینرهای بلاک‌ چین بیشتر شود، سیستم رقابتی‌تر خواهد شد. بدین ترتیب استخراج حجم زیادی از بیت کوین نیازمند ده‌ها هزار کامپیوتر قدرتمند است. هرچه تعداد کامپیوترها بیشتر شود، سوخت فسیلی بیشتری برای تأمین انرژی آن‌ها سوزانده خواهد شد.

بر اساس بررسی‌های نیویورک تایمز، عوارض انرژی ناشی از استخراج رمزارز در سراسر ایالات متحده تقریباً به اندازه‌ی شهر نیویورک است. استخراج رمزارز نه‌تنها هزینه‌ مصرف انرژی را بالاتر می‌برد بلکه تأثیر کمی روی توسعه‌ اقتصادی دارد چون در معادن ارز دیجیتال به‌جای انسان از کامپیوتر استفاده می‌شود.

کامپیوترهای موردبحث به مقدار بسیار زیادی برق نیاز دارند. میزان آلودگی ناشی از استخراج بیت کوین در آمریکا معادل ۳٫۵ میلیون خودرو است. گفته می‌شود بهینه‌ترین کامپیوترهای مختص‌ به ماینینگ بیت کوین به‌ازای استخراج هر واحد از این رمزارز باعث آزادسازی بیش‌ از ۱۰۵ متریک‌تن کربن دی‌اکسید به درون جو می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص آلودگی استخراج بیت کوین چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا