کامپیوتر و سخت افزار

گرافیک Arc A770 با درایورهای بهینه سازی شده Olive، عملکرد 2.7 برابری را برای Stable Diffusion کسب کرده است

شرکت اینتل با بهینه سازی درایورها، عملکرد تصویر سازی هوش مصنوعی ARC AI را افزایش داده است، این شرکت در ترویج کارت گرافیک‌های Arc A770 برای هوش مصنوعی مولد پتانسیل خوبی می‌بیند.

اگرچه عملکرد کارت گرافیک‌های Arc Alchemist در بازی‌ها ممکن است با نسخه‌های RTX 40 و RX 7000 برابری نکند و هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن در این زمینه وجود دارد، اما شرکت اینتل پتانسیل زیادی را در هوش مصنوعی مولد می‌بیند که با معماری آن‌ها طراحی شده است.
در حال حاضر کارت گرافیک‌های Arc شرکت اینتل به نسبت ارزان هستند. قدرتمندترین آنها، یعنی نسخه A770، معمولاً با قیمت کمتر از 300 دلار در دسترس است. نسخه 16 گیگابایتی می‌تواند برای کاربرانی که به دنبال یک کارت گرافیک مقرون‌به‌صرفه برای Stable Diffusion، یکی از مدل‌های Al Generative رایگان برای استفاده همه هستند، جالب باشد.
این شرکت با کمپانی مایکروسافت همکاری می‌کند تا نرم‌افزار درایور برای Direct ML، که یک کتابخانه با عملکرد بالا برای الگوریتم‌های یادگیری ماشین سخت افزاری است، را بهبود دهد. این همکاری منجر به پیشرفت عملکرد کارت گرافیک‌های جداگانه و یکپارچه Arc شرکت اینتل شده است. سری کارت گرافیک‌های موبایلی آینده Meteor Lake نیز از این پیشرفت‌ها بهره خواهد برد. همچنین تایل پردازنده گرافیکی نیز بر اساس Alchemist خواهد بود.

گرافیک Arc A770 با درایور های بهینه سازی شده Olive، عملکرد 2.7 برابری را برای Stable Diffusion کسب کرده است

برنامه شرکت اینتل برای کارت گرافیک‌های Arc A770 با درایورهای بهینه سازی شده

شرکت اینتل روی بهبود درایورهای خود برای Olive کار می‌کند، که یک ابزار منبع باز برای بهینه‌سازی مدل‌ها توسط کمپانی مایکروسافت است. این مدل‌ها به تازگی برای نسخه‌های جدیدتر مانند مدل متن به تصویر Stability Al’s Stable Diffusion XL و Llama2 از Meta که یک مدل زبان بزرگ است، به‌روزرسانی شده است.

بیشتر بخوانید ...   پردازنده مرکزی AMD Ryzen 5 7500F این هفته عرضه می شود

شرکت اینتل بهینه سازی‌های Olive را در درایورهای خود گنجانده است که منجر به دوبرابر شدن عملکرد تولید تصویر در مدل Stable Diffusion 1.5 (مدل قدیمی بهینه‌سازی شده برای تصاویر 512×512) شده است. با آخرین نسخه (4952)، شرکت اینتل درایورها را بیشتر بهینه کرده است و افزایش 2.7 برابری را نسبت به زمان اجرا ONNX اصلی برای DirectML ایجاد کرده است. 

این شرکت به SD 1.5 رضایت نمی‌دهد، زیرا تیم درایور هم‌اکنون در حال کار بر روی فراهم کردن درایورهای بهینه‌سازی شده برای Stable Diffusion XL و Llama2 است.

برای کاربرانی که به دنبال کارت‌ گرافیک‌های ارزان با حافظه زیاد برای هوش مصنوعی مولد هستند، ممکن است کارت گرافیک A770 با 16 گیگابایت VRAM که در حال حاضر با قیمت 289 دلار عرضه می‌شود یا نسخه A750 با 8 گیگابایت VRAM که با قیمت 199 دلار عرضه می‌شود، ممکن است مورد توجه قرار گیرد.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)