کامپیوتر و سخت افزار

کاهش قیمت پردازنده Ryzen 9 7950X3D خطا از سوی AMD بود


اگر خاطرتان باشد، گزارش‌هایی منتشر شده بودند که طبق آن‌ها شرکت AMD قیمت پردازنده پرچمدار خودش یعنی پردازنده 16 هسته‌ای Ryzen 9 7950X3D را 100 دلار کاهش داده است، اما متأسفانه چنین چیزی حقیقت ندارد و این «کاهش» قیمت، یک خطای تایپی روی فروشگاه AMD بوده است.

خبری از کاهش قیمت Ryzen 9 7950X3D نیست

متأسفانه یا خوشبختانه کاربرانی که پردازنده پرچمدار جدید AMD را تنها دو هفته پیش خریداری کرده بودند، ممکن است احساس افسوس کنند. البته هم خبر خوب و هم خبر بد، این است که اصلاً خبری از کاهش قیمت نیست و قیمت پردازنده Ryzen 9 7950X3D همچنان 699 دلار است. در واقع شرکت AMD حداقل قیمت این پردازنده را 699 دلار اعلام کرده و همچنان وضعیت موجودی و دسترسی این پردازنده اصلاً مناسب نیست و یک مشکل بزرگ است.

در خصوص شایعه کاهش قیمت پردازنده Ryzen 9 7950X3D، شرکت AMD تأیید کرده که یک خطای نرم افزاری از سوی این شرکت رخ داده است. مسئله این بود که الگوریتم نمایش قیمت پردازنده روی فروشگاه رسمی این شرکت دچار خطا در داده‌های ورودی شده بوده و سایت BestBuy نیز با استفاده از داده‌های فروشگاه رسمی AMD، قیمت این پردازنده را به اشتباه 599 دلار نمایش می‌داده است. البته پس از کلیک و ورود به صفحه محصول، قیمت آن همچنان 699 دلار بود. اما به هر حال، قیمت رسمی این پردازنده در حال حاضر 699 دلار است و AMD نیز این قیمت را تأیید می‌کند.

سایت Tom’s Hardware از اولین سایت‌هایی بود که خبر احتمال کاهش قیمت این پردازنده را منتشر کرده بود و حالا به نقل از AMD، قیمت 699 دلاری این پردازنده را تأیید کرده است. اعتراف شرکت AMD به خطای درج قیمت یک سری انتقادات منفی حواله این شرکت کرد، مخصوصاً با در نظر گرفتن این نکته که قیمت پردازنده 12 هسته‌ای Ryzen 9 7900X3D در همین پنجره زمانی به 549 دلار روی برخی خرده‌فروشی‌ها کاهش پیدا کرده بود و کاهش قیمت آن، خطای نرم افزاری هم نبود.

مطالب مرتبط

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)