کامپیوتر و سخت افزار

ژانویه، ماه طوفانی برای طرفداران سخت افزار: عرضه چندین محصول در راه است!

احتمال چندین عرضه مهم در این ماه وجود دارد، ژانویه ممکن است یکی از جالب‌ترین ماه‌ها برای طرفداران سخت افزار PC باشد.
هفته آینده، رویداد CES سال 2024، که یکی از مهم‌ترین رویدادهای امسال است، آغاز می‌شود. شرکت اینتل قرار است جدیدترین پردازنده‌های Core non K دسکتاپ خود را از سری Core نسل چهاردهم “Raptor Lake Refresh” در کنار رونمایی از یک نوع Core HX موبایلی با افزایش حداکثر توان مصرفی (TDP) معرفی کند. انتظار می‌رود چندین اعلامیه لپ‌تاپ بازی از برندهای محبوبی مانند MSI، Gigabyte و ASUS صورت بگیرد، آخرین شرکت برنامه‌ای به نام Transcendence را برای این مناسبت برنامه‌ریزی کرده است که در آن مانیتورهای جدید ROG نیز معرفی خواهند شد.

عرضه کارت‌های گرافیک RTX 40 SUPER در ماه ژانویه توسط انویدیا

برای علاقه‌مندان به کارت‌های گرافیک باید گفت، رویداد CES سال 2024 با سخنرانی ویژه شرکت انویدیا در تاریخ 18 دی ماه (8 ژانویه) آغاز می‌شود. در این جلسه، کمپانی انویدیا به طور رسمی سری کارت گرافیک‌های RTX 40 SUPER متشکل از سه نسخه را ارائه خواهد کرد که شامل مدل‌های RTX 4080 SUPER، RTX 4070 Ti SUPER و RTX 4070 SUPER می‌شود. هر کارت گرافیک تاریخ عرضه مشخصی خواهد داشت. همچنین ممنوعیت‌های جداگانه‌ای برای اعلام قیمت توصیه شده توسط سازنده (MSRP) و مدل‌های غیر-MSRP وجود خواهد داشت. کارت گرافیک‌های سری RTX 40 SUPER به ترتیب در تاریخ‌های 27 دی ماه، 4 و 11 بهمن ماه (17، 24 و 31 ژانویه) به بازار عرضه خواهند شد.

بیشتر بخوانید ...   مقایسه بنچمارک های Radeon RX 7600 و RTX 4060 Ti
ژانویه، ماه طوفانی برای طرفداران سخت افزار: عرضه چندین محصول در راه است!
تاریخ عرضه چندین محصول سخت افزار به بازار در ماه ژانویه

سیستم‌های دارای Ryzen 8000 Hawk Point در سه ماهه جاری وارد بازار می‌شوند

شرکت AMD برخلاف رقبای خود، هیچ رویداد زنده‌ای را برای CES 2024 برنامه ریزی نکرده است، زیرا مدتی پیش از سری پردازنده‌های Ryzen 8000 Hawk Point خود در اوایل ماه دسامبر رونمایی کرده بود. انتظار می‌رود لپ‌تاپ‌ها، PCهای کوچک و سیستم‌های بازی دستی دارای این سخت افزار، در سه ماهه جاری وارد بازار شوند. علاوه بر این، شرکت AMD آماده می‌شود تا سری APU دسکتاپ Ryzen 8000G خود را با معماری Zen4/RDNA3 به بازار عرضه کند، اگرچه تاریخ دقیق انتشار آن هنوز اعلام نشده است.
قابل ذکر است، یک کارت گرافیک دسکتاپ Radeon جدید، یعنی نسخه RX 7600 XT، قرار است در این ماه به بازار عرضه شود، و احتمالات به ظاهر شدن آن در هفته چهارم اشاره دارد. در حالی که تاریخ شایعه شده 4 بهمن ماه (24 ژانویه) تایید نشده است، اما با اطلاعات در حال گردش در صنعت همخوانی دارد.

پیش‌بینی می‌شود در ماه پیش‌رو فعالیت‌های زیادی در دنیای فناوری روی دهد و هر شرکتی برای رونمایی از سخت افزار جدید خود آماده می‌شود. بنابراین، با ما همراه باشید، ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا قبل از ورود به بازار آن را پوشش دهیم.

بدون امتیاز