کامپیوتر و سخت افزار

پردازنده گرافیکی EVGA RTX 3090 Ti بازهم رکورد جهانی 3DMark Port Royal را شکست

اورکلاکر حرفه‌ای به نام “CENS” موفق شد با استفاده از دو پردازنده گرافیکی EVGA RTX 3090 Ti ساخته شده توسط EVGA رکورد جهانی جدیدی را به دست آورد. ممکن است بسیاری تعجب کنند که چگونه این پردازنده گرافیکی نسل قدیمی هنوز در صدر رتبه‌بندی قرار دارد؟ اما پاسخ در واقع ساده است: GPU RTX 4090 از SLI پشتیبانی نمی‌کند. تمام رکوردهای جهانی فعلی با دو پردازنده گرافیکی RTX 3090 Ti هستند زیرا این قوی ترین پیکربندی ممکن برای آنهاست.

تحقق بزرگ‌ترین رویای یک اورکلاکر

آخرین رکورد جهانی 3DMark در بنچمارک پورت رویال به دست آمد. این در واقع یک هدف شخصی برای CENS بود که قبلاً توانسته بود تمام رکوردهای جهانی 3DMark را جابه‌جا کند، اما پورت رویال آخرین مانع در برابر او بود. اما حالا او با استفاده از RTX 3090 Ti اورکلاک شده، توانست امتیاز 36730 را به دست آورد و بالاترین امتیاز قبلی اورکلاکر کره‌ای “biso-biso” را با 36335 شکست دهد. برای رسیدن به این هدف، او از پردازنده مرکزی اینتل Core i9-13900K استفاده کرد و حافظه رم DDR5 خود را نیز به 8400 MT/s اورکلاک کرده است.

EVGA RTX 3090 Ti رکورد جهانی

بر کسی پوشیده نیست که رکورد جهانی 3DMark نیاز به یک سیستم خنک‌کننده بسیار کارآمد و عجیب و غریب دارد، که در این مورد، هر دو پردازنده گرافیکی EVGA RTX 3090 Ti مجهز به یک ظرف مخصوص برای نیتروژن مایع بودند. از نظر کلاک، این کارت‌ها تا 2550 مگاهرتز اورکلاک شدند. این رقم 31 درصد بیشتر از کلاک EVGA KINGPIN 1950 مگاهرتز و 37 درصد بیشتر از بیشترین کلاک‌ فابریک محصولات انویدیا است. درواقع فرکانس در دنیای واقعی 2715 مگاهرتز بود.

سفر در دسامبر 2022 شروع شد، زمانی که ما در مرکز EVGA برای یک هفته اورکلاک ملاقات کردیم، زمانی که من توانستم رکورد جهانی را در 3DMark Speedway جدید در جریان پخش زنده خیریه EVGA با پردازنده گرافیکی نسل بعدی انویدیا بزنم. چهار ماه جلوتر اضافه‌کردن یک رکورد جهانی در پورت رویال آخرین قطعه پازل برای هدف شخصی من برای دستیابی به تمام رکوردهای بزرگ جهانی در 3DMark تا به امروز بود (TimeSpy Extreme مورد علاقه من است).
من از تمام حمایت‎هایی که از سوی تیم EVGA و خود K|ngp|n به من داده شده است که در طول دو سال گذشته الهام بخش من برای دنبال کردن این مسیر شده است، بسیار سپاسگزارم. این تلاش من برای ارج نهادن به خاطره تسلط VGA در EVGA است.

– CENS

EVGA RTX 3090 Ti رکورد جهانی

ممکن است هنوز شاهد تغییراتی در رکورد جهانی این بنچمارک باشیم، اما این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که CENS اکنون توانسته است به هدف شخصی خود یعنی شکست دادن همه معیارهای 3DMark دست یابد. علاوه بر این، ممکن است بعدا شاهد رکوردهای جهانی RTX 4090 Ti باشیم. سریعترین رکورد به دست آمده از یک RTX 4090 در حال حاضر 13 درصد کندتر از این رکورد جهانی است. این پردازنده دیگر بیشتر از این قدرت ندارد و تعداد بیشتری از هسته‌های CUDA قادر به تحمل آن نیستند.

بیشتر بخوانید ...   همکاری AMD و JEDEC برای رسیدن به حافظه DDR5 جدید MRDIMMs

مطالب مرتبط:

بدون امتیاز