کامپیوتر و سخت افزار

پردازنده موبایلی Arrow Lake-H با 6 هسته P و 8 هسته E مشاهده شد

بر اساس آخرین خبرها، پردازنده موبایلی Arrow Lake-H شرکت اینتل با 14 هسته مشاهده شده است. گفته می‌شود در حال حاضر شرکت اینتل نمونه‌های اولیه پردازنده Arrow Lake را برای تعیین صلاحیت به مراکز جهانی خود ارسال می‌کند. این شرکت در آستانه رونمایی از معماری Meteor Lake خود در ماه بعد است و پیش‌بینی می‌شود که پردازنده Arrow Lake نیز در سال آینده معرفی شود.

مشخصات پردازنده موبایلی Arrow Lake H شرکت اینتل

گفته شده است که نمونه مشاهده شده توسط اکانت @harukze5719، دارای همان پیکربندی هسته‌های پردازنده بوده که پرچمدار سری تراشه‌های Meteor Lake است. این پیکربندی به معنی برخورداری از 6 هسته P (پر قدرت) و 8 هسته E (کم مصرف) است. به علاوه این تراشه با گرافیک GT2 فهرست شده است که توصیف کننده همان پردازنده‌های Meteor است. Arrow Lake H نام رمز محصول است و نشان می‌دهد که این پردازنده یک پلتفرم موبایلی نسل بعد برای بازی است.

این سری‌ها حداکثر توان مصرفی 45 وات را هدف قرار می‌دهد و به عنوان جایگزین سری Core-H نسل چهاردهم ارائه خواهند شد. از سوی دیگر، پردازنده Meteor Lake بیشتر یک محصول ممتاز است و طبق آنچه تاکنون دیده‌ایم، هدف اصلی آن لپ‌تاپ‌های سبک وزن برای تولید محتوا است. یک تفاوت دیگر این است که خط تولید پردازنده Meteor Lake تقریباً به طور کامل برای حداکثر توان مصرفی زیر 30 وات طراحی شده است (با استثنای پردازنده‌های Core 9 Ultra). در حالی که تراشه Arrow Lake-H توان مصرفی بالاتر را هدف قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید ...   سامسونگ نمایشگرهای شفاف MICRO LED را در CES 2024 به نمایش گذاشت
پردازنده موبایلی Arrow Lake-H با 6 هسته P و 8 هسته E مشاهده شد
مانیفست حمل و نقل با Arrow Lake H، منبع: Harukaze5719

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، پردازنده Arrow Lake از شرکت اینتل از معماری گرافیکی اصلاح شده تراشه Meteor Lake بهره می‌برد که نسخه Xe LPG مبتنی بر Xe-HPG Alchemist گسسته برای اهداف بازی است. با این حال، معماری هسته پردازنده کاملاً متفاوت است و به نسخه‌های Lion Cove و Skymont متکی است. گره 20A شرکت اینتل برای تایل پردازنده باید با این محصول همراه شود.

پردازنده موبایلی Arrow Lake-H با 6 هسته P و 8 هسته E مشاهده شد
نقشه راه ادعایی شرکت اینتل، منبع: Golden Pig Upgrade

زمان عرضه

پردازنده Arrow Lake شرکت اینتل باید حداقل تا سال آینده عرضه شود و در یک نقطه به همراه Lunar Lake ارائه خواهد شد. دومی بخش متفاوتی از بازار را با عملکرد گرافیکی ممتاز و پیکربندی پردازنده 8 هسته‌ای کم مصرف هدف قرار داده است، باید جایگزین مجموعه Meteor Lake U شود. پردازنده Arrow Lake بیشتر یک پیشنهاد تمام و کمال با ارائه یک محصول با تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌های مورد نیاز برای مخاطبان می‌باشد، که در تمام انواع سیستم‌ها، از جمله کامپیوترهای دسکتاپ، استفاده خواهد شد.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)