کامپیوتر و سخت افزار

پردازنده دسکتاپ Core Ultra 200 Arrow Lake-S اینتل در ماه دسامبر عرضه می‌شوند


به تازگی شایعه شده است که پردازنده‌های دسکتاپ Arrow Lake-S Core Ultra 200 کمپانی اینتل در ماه دسامبر به بازار عرضه می‌شوند که پنج ماه پس از در دسترس قرار گرفتن تراشه‌های Ryzen 9000 شرکت AMD خواهد بود.

طبق آخرین شایعه که از سوی @9550pro (HXL) منتشر شده است، احتمال دارد پردازنده‌های دسکتاپ Arrow Lake-S Core Ultra 200 شرکت اینتل بسیار دیرتر از آنچه انتظار می‌رفت وارد بازار شوند. البته باید اشاره کرد که این اطلاعات در حال حاضر فقط یک شایعه است، با این وجود اگر درست باشد، احتمالا شاهد یک وقفه پنج ماهه بین انتشار سری پردازنده‌های نسل بعدی کمپانی AMD که اواخر این ماه در قفسه‌های خرده‌فروشی‌ها قرار می‌گیرند، تا عرضه اخرین تراشه‌های اینتل وجود خواهد داشت.

بر اساس گزارش‌های قبلی و اطلاعاتی که در طول رویداد Computex 2024 توانستیم به دست بیاوریم، شرکت اینتل قصد داشت پردازنده‌های دسکتاپ Arrow Lake-S خود را، با کد Core Ultra 200، در ماه اکتبر روانه بازار کند، با این حال طبق شایعه جدید ممکن است این تاریخ تغییر کند.

پردازنده دسکتاپ Core Ultra 200 Arrow Lake-S اینتل در ماه دسامبر عرضه می‌شوند

به تاخیر افتادن تاریخ عرضه پردازنده‌های Ultra 200 Arrow Lake-S اینتل و دردسرهای آن

به طور قطع می‌توان گفت که کمپانی اینتل پردازنده‌های Arrow Lake-S خود را در رویداد بعدی «ON» در ماه سپتامبر معرفی خواهد کرد و پس از آن، چند هفته طول می‌کشد تا این تراشه‌ها را به بازار عرضه کند. با این حال اگر این خبر درست باشد، ممکن است سرنوشت این تراشه جور دیگری رقم بخورد. انتشار این پردازنده‌ها در ماه دسامبر ممکن است فرصت عالی برای ارتقا PCها در تعطیلات/کریسمس در کشور‌های غربی باشد، با این وجود اگر شرکت اینتل چیز زیادی برای نمایش در ‌کامپیوترهای دسکتاپ نداشته باشد، محصولات Ryzen کمپانی AMD بازار را از آنها خواهند ربود.

چندین شریک و مشتری شروع به ارتقا پلتفرم‌های خود با پردازنده‌های AMD Ryzen و نسخه‌های تراشه‌های Ryzen 9000 کرده‌اند. این موضوع بدون وجود رقیب جدی، به پردازنده‌های اجازه می‌دهد که سهم بیشتری از بازار را تصاحب کنند که ممکن است برای اینتل مشکل‌ساز باشد، به ویژه بعد از پشت سر گذاشتن 2-3 سال موفق با خط تولید تراشه‌های Alder Lake و Raptor Lake که در بخش کامپیوترهای دسکتاپ به خوبی عمل می‌کنند. ما فقط امیدواریم که این اتفاق نیفتد و شرکت اینتل در رویداد پیش‌رو در ماه سپتامبر با یک مجموعه پردازنده قوی به بازار بیاید، بنابراین بیایید منتظر بمانیم و ببینیم اتفاقات چگونه پیش می‌روند.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)