کامپیوتر و سخت افزار

قیمت SSD تا 25٪ افزایش می‌یابد زیرا سازندگان در تلاش برای بازیابی سود از دست رفته خود هستند

به تازگی خبرهایی در رابطه با این موضوع منتشر شده است که با بالا رفتن سرعت تقاضا مصرف کنندگان در بازارهای SSD، تولیدکنندگان همگی آماده هستند تا به منظور بالا بردن سود، افزایش قیمت در مقیاس بزرگ را بر روی محصولات خود اعمال کنند. بنابراین انتظار می‌رود قیمت این قطعات در روزهای آینده تا 25 درصد افزایش یابد.

بازارهای SSD بالاخره از روند نزولی خود خارج می‌شوند: افزایش قیمت در مقیاس بزرگ برای شرکت‌ها به منظور عرضه محصولات و ادامه فعالیت ضروری است

با توجه به اینکه شرکت‌هایی مانند سامسونگ (Samsung) و وسترن دیجیتال (Western Digital) به طور مداوم شاهد رکود اقتصادی در سه ماهه‌‌های گذشته بودند که به دلیل تقاضای کم بازار اتفاق می‌افتاد، به نظر می‌رسد که آنها اکنون آماده هستند تا سود خود را از طریق استراتژی‌های افزایش قیمت تهاجمی بازیابی کنند. در همین راستا TrendForce گزارش می‌دهد که انتظار می‌رود SSDهای بخش مصرف کننده افزایش قیمت 10 تا 15 درصدی را تجربه کند. از سوی دیگر انتظار می‌رود حافظه‌های SSD سازمانی نیز در روزهای آینده تا 25 درصد افزایش قیمت داشته باشند، زیرا تولیدکنندگان اکنون در حال تلاش برای دریافت سود بیشتر از طریق افزایش تولید در میان تقاضا بالا مصرف‌کنندگان هستند. نکته جالب توجه ایناست که SSDهای مصرفی شرکت سامسونگ با افزایش قیمت 15 درصدی در کل مجموعه خود، شیب صعودی شدیدی خواهند داشت.

قیمت SSD تا 25٪ افزایش می‌یابد زیرا سازندگان در تلاش برای بازیابی سود از دست رفته خود هستند
قیمت SSD تا 25٪ افزایش می‌یابد زیرا سازندگان در تلاش برای بازیابی سود از دست رفته خود هستند

علاوه بر این، احتمالاً در سه ماهه آینده نیز شاهد این روند صعودی بها تمام شده این محصولات خواهیم بود، زیرا برای رسیدن به سطح بهینه قیمت، افزایش 40 درصدی در دوره آتی ضروری است. با این تفاسیر باید گفت که محصولات ذخیره‌سازی در حال حاضر در بهترین قیمت خود هستند.

لازم به ذکر است که از حالا به بعد فقط شاهد افزایش قیمت خواهیم بود. بنابراین اگر در بازارها به دنبال فرصت مناسب برای خرید هستید، ممکن است همین حالا باشد، دلیل آن این است که SSDهای مصرفی، به ویژه آنهایی که بسیار پرتقاضا هستند، در دوره آتی افزایش قیمت قابل توجهی خواهند داشت، که باعث می‌شود برچسب قیمت امروزی بی‌مورد باشد.

با این حال، در بلندمدت، اصلاح قیمت واقعاً کار درست و به جایی است، زیرا باعث می‌شود شرکت‌ها به سودآوری برسند که در نهایت منجر به رشد و پیشرفت در این بخش برای آینده می‌شود. در حالی که ممکن است یک مصرف‌کننده متوسط ​​در چنین شرایطی وضعیت چندان مطلوبی را تجربه نکند. با این وجود انتظار داریم به زودی همه چیز به حالت نرمال و عادی درآید، به خصوص که ما نیز وارد جدول زمانی چرخه ارتقاء مصرف‌کننده خواهیم شد.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)