کامپیوتر و سخت افزار

شرکای چینی هیئت مدیره انویدیا عرضه RTX 4090 را لغو می‌کنند

گفته می‌شود که عرضه کارت گرافیک‌های GeForce RTX 4090 لغو شده و به جای آن نسخه RTX 4090D وارد بازار خواهد شد. همچنین وب‌سایت‌های AIBs در چین به تدریج کارت‌ گرافیک‌های RTX 4090 را حذف می‌کنند.

شرکای هیئت مدیره انویدیا در کشور چین در حال حاضر تعداد محدودی از چیپ‌های گرافیکی AD102 را برای کارت‌های RTX 4090 دارند. در حالی که وضعیت کلی سهام در حال حاضر در معرض خطر نیست (هنوز می‌توانید کارت گرافیک RTX 4090 را برای فروش پیدا کنید)، وضعیت جاری چالش‌های فزاینده‌ای را برای خرده فروشان، شرکای هیئت مدیره و گیمرها ایجاد می‌کند.
با توجه به محدودیت صادرات آمریکا بر روی چیپ‌های گرافیک با عملکرد بالا که در تاریخ 16 نوامبر به اجرا درآمد، شرکت انویدیا ارسال محموله‌های پردازنده‌های گرافیکی AD102 را به چین افزایش داد. این اقدام به شرکای هیئت مدیره زمان لازم را داد تا برای توقف اجتناب‌ناپذیر کارت گرافیک‌های RTX 4090 در بازار چین آماده شوند.

برخی از شرکای هیئت مدیره در حال حاضر در حال حذف کارت گرافیک‌های اصلی RTX 4090 از وبسایت خود هستند. Gainward و Galaxy این کارت‌ها را حذف کرده‌اند و وقتی به صورت دستی آنها را جستجو می‌کنید، نمی‌توانید آنها را پیدا کنید. این کارت‌ها همچنین از فروشگاه‌های رسمی نیز ناپدید شده‌اند.

شرکای چینی هیئت مدیره انویدیا عرضه RTX 4090 را لغو می‌کنند
کارت گرافیک RTX 4090 دیگر تبلیغ نمی‌شود، منبع: Gainward چین

لغو عرضه کارت گرافیک‌های RTX 4090 و جایگزینی آن‌ها با نسخه ویژه

شرکت GALAX(Y) در وضعیت بسیار پیچیده‌ای قرار گرفته است. این شرکت نسخه‌های ویژه‌ای از کارت گرافیک RTX 4090 را به مناسبت بیستمین سال فعالیت GALAX China معرفی کرده است. این نسخه ویژه یک نسخه خاص است که به یادگار از 20 سال فعالیت شرکت GALAX China عرضه می‌شود. شرکت این کارت گرافیک را تنها 3 روز قبل از اعمال ممنوعیت رسمی مدل RTX 4090 در ایالات متحده به صورت رسمی اعلام کرد. این شرکت اکنون شیوه بازاریابی خود را تغییر داده و بدون ذکر کارت گرافیک RTX 4090، فقط نسخه بیستمین سالگرد را جایگزین آن کرده است. با این حال، وبلاگ رسمی هنوز تمام اطلاعات اعلام شده قبلی را دارد.

بیشتر بخوانید ...   سازندگان لپ‌تاپ روی PC های هوش مصنوعی به‌عنوان اتفاق بزرگ بعدی شرط‌بندی می‌کنند
شرکای چینی هیئت مدیره انویدیا عرضه RTX 4090 را لغو می‌کنند
RTX 4090 از فهرست حذف شده است، منبع: Galax چین

وضعیت فعلی، بازتاب شرایط کارت گرافیک GeForce RTX 4080 12 GB در گذشته است. این کارت گرافیک محصولی است که شرکت انویدیا در نهایت تصمیم گرفت عرضه آن را لغو کند. تعداد زیادی از شرکای هیئت مدیره از طرح‌هایی از این کارت گرافیک پرده برداری کردند و حتی این کارت‌ها را به‌طور برجسته برای چندین هفته در وب‌سایت‌های خود به نمایش گذاشتند، اما تمام این‌ها به‌طور ناگهانی ناپدید شدند. شایان ذکر است که شرایط فعلی کمی متفاوت است، زیرا دستورالعمل مشخصی برای حذف این کارت‌های گرافیکی وجود ندارد. بنابراین، شرکت‌هایی مانند Gigabyte، MSI یا ASUS همچنان کارت‌ گرافیک‌های RTX 4090 را مانند قبل نشان می‌دهند.
علاوه بر این، گفته می‌شود شرکت انویدیا در حال کار بر روی کارت گرافیک RTX 4090D است. این محصول یک نسخه ویژه است که برای دور زدن محدودیت‌های صادراتی آمریکا طراحی شده است، و به آن اجازه صادرات به چین را می‌دهد. با این حال، ما انتظار داریم که موج جدیدی از کارت‌ گرافیک‌های RTX 4090 به زودی ظاهر شود، فقط با یک نام و جعبه جدید!

بدون امتیاز