کامپیوتر و سخت افزار

سوپرایز بزرگ: پردازنده اسنپدراگون 8s نسل 3 در گوشی Realme!

هیچ راهی برای نادیده گرفتن این واقعیت وجود ندارد که پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 3 توانسته است دنیای تراشه‌های موبایلی را تحت تاثیر قرار دهد زیرا یکی از بهترین چیپست‌هایی است که در گوشی‌های هوشمند پیدا می‌شود. چندین گوشی با چیپست‌های مشابه آزمایش و استفاده شده‌اند و این به راحتی یکی از قدرتمندترین پردازنده‌های موجود است. با این حال، اخیرا برخی اطلاعات جدید منتشر شده و در مورد اینکه چگونه ممکن است نسخه کاهش یافته‌ای از این پردازنده پرچمدار قدرتمند وجود داشته باشد صحبت می‌کنند. این چیپست جدید اسنپدراگون 8s نسل 3 نام دارد و به تازگی در بنچمارک Geekbench ظاهر شده است.

پردازنده اسنپدراگون 8s نسل 3 کاهش یافته، در مقایسه با نسخه اصلی، نیمی از عملکرد را ارائه خواهد داد و ممکن است به زودی معرفی شود.

سوپرایز بزرگ: پردازنده اسنپدراگون 8s نسل 3 در گوشی Realme

انتخاب معقول شرکت ریلمی برای استفاده از پردازنده کاهش یافته Snapdragon 8s نسل 3

به نظر می‌رسد این پردازنده کاهش یافته جدید در یک گوشی Realme استفاده خواهد شد، که واقعا جای تعجب ندارد زیرا این شرکت چینی سازنده گوشی‌های هوشمند، در زمینه ساخت برخی از دستگاه‌های ارزان قیمت و واقعاً مفید، معروف است. بنابراین، منطقی است که چرا شرکت Realme یک نسخه کاهش یافته را برای تامین انرژی یک دستگاه مقرون‌به‌صرفه انتخاب کند. می‌توانید لیست Geekbench را در لینک زیر بررسی کنید و سپس در مورد آنچه در رابطه با این چیپست می‌دانیم بیشتر صحبت خواهیم کرد.

استفاده از پردازنده Geekbench Snapdragon 8s Gen 3 (نظر DCS) یا SM8635 در گوشی هوشمند جدید شرکت Realme.

دارای فرکانس 3.01 گیگاهرتز
Adreno 735

1+3+4

— منتشر شده از سوی Mochamad Farido Fanani (@faridofanani96) در تاریخ 20 فوریه 2024

مقایسه عملکرد پردازنده کاهش یافته

در لینک بالا مشاهده می‌کنید که پردازنده اسنپدراگون 8s نسل 3 نتوانسته در سطح همتای قدرتمندتر خود عمل کند، که هم در بخش تک هسته‌ای و هم چند هسته‌ای امتیاز بالاتری را به دست آورده است. به عنوان یک منبع مقایسه، مشاهده شد که تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 در تست‌های تک هسته‌ای به امتیاز 2329 و در تست‌های چند هسته‌ای به امتیاز 7501 دست یافته است، بنابراین بنظر می‌رسد این چیپست با نیمی از سرعت تراشه اصلی کار می‌کند. با این وجود، به نظر می‌رسد این پردازنده کاملاً آماده نیست، در نتیجه ممکن است امتیازات نهایی آن در آینده بهبود یابد.

تغییر دیگری که در چیپست کاهش یافته مشاهده خواهید کرد این است که به نظر می‌رسد این پردازنده به جای چیپ گرافیکی Adreno 750 موجود در تراشه اصلی، از نسخه Adreno 735 استفاده می‌کند. همچنین با سرعت کمتر 3.01 گیگاهرتز کار می‌کند، و اما مهم‌تر از همه این‌ها، باید گفت که این پردازنده جدید از پیکربندی هسته‌ای 1+3+4 به جای 1+5+2 بهره خواهد برد.

در نهایت چه این تراشه یک نسخه کوچک از پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 3 باشد که با نام 8s Gen 3 شناخته می‌شود، یا یک چیپست دیگر، واقعاً علاقه‌مند هستیم که ببینم شرکت کوالکام با این چیپست چه می‌کند و چگونه آن را در بازار جای می‌دهد. جالب است که ببینید این دستگاه شرکت Realme در مقایسه با سایر دستگاه‌ها با مشخصات مشابه در بازار چقدر قیمت خواهد داشت. البته هنوز برای صحبت در این مورد خیلی زود است، بنابراین ما مراقب خواهیم بود تا ببینیم که شرکت کوالکام چگونه محصولی را ارائه می‌کند.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)