کامپیوتر و سخت افزار

رقابتی جدید: ادغام نیمه هادی‌ها و HBM در یک بسته با نسل بعدی حافظه SK hynix HBM4E


به نظر می‌رسد شرکت SK hynix صنعت HBM را به سطح جدیدی ارتقا خواهد داد، زیرا این شرکت قصد دارد قابلیت‌های دیگری را در حافظه نسل بعدی HBM4E خود ادغام کند.

لازم به ذکر است که ایده شرکت SK hynix برای ادغام تراشه‌های نیمه هادی و HBM در یک بسته واحد همچنان اهمیت خاص خود را دارد، زیرا این شرکت قصد دارد با حافظه HBM4E، پیشرفت‌های قابل توجهی ایجاد کند.

با توجه به اینکه رقابت در بازارهای HBM شدیدتر از هر وقت دیگری شده است، به نظر می‌رسد این سازنده کره‌ای راهی برای برجسته کردن محصول خود در میان سایر رقبا پیدا کرده است. علاوه بر آن گفته می‌شود که آنها قصد دارند این کار را با معرفی یک نوع HBM انجام دهند که می‌تواند چندین عملکرد مانند محاسبات، کش و حافظه شبکه را امکان پذیر کند. از آنجایی که این محصول در حال حاضر فقط یک ایده ابتدایی است، شرکت SK hynix شروع به ایمن سازی IPهای طراحی نیمه هادی برای تحقق هدف خود کرده است.

گزینه‌های محاسباتی جدید با حافظه نسل هفتم HBM4E: ادغام کنترلر در HBM

رسانه‌های کره‌ای، مانند ای تی نیوز گزارش می‌دهند، در حالی که جزئیات مربوط به این فرآیند هنوز ناچیز است، اما در حقیقت می‌دانیم که کمپانی SK hynix در نظر دارد پایه‌های یک تراشه HBM چند منظوره را از طریق معماری HBM4 جدید خود ایجاد کند، زیرا این سازنده کره‌ای یک کنترلر حافظه را به صورت onboard در داخل تراشه‌های خود ادغام خواهد کرد. در نهایت با این کار، شرکت قصد دارد گزینه‌های محاسباتی جدید را با حافظه نسل هفتم HBM4E خود ارائه کند. کمپانی SK hynix کنترل کننده حافظه را در پایه ساختار HBM خود قرار می‌دهد که باعث افزایش راندمان انرژی و سرعت انتقال سیگنال خواهد شد.

رقابتی جدید: ادغام نیمه هادی‌ها و HBM در یک بسته با نسل بعدی حافظه SK hynix HBM4E

باید اضافه کرد که ما هنوز در رابطه با میزان تأثیر عملکردهای اضافه شده بر بازارهای محاسباتی، مطمئن نیستیم، با این حال، مطمئناً این اقدامات عملکرد را افزایش می‌دهد زیرا این روش از شیوه‌های سنتی صنعت فاصله می‌گیرد، جایی که در آن HBM و تراشه‌های نیمه هادی به صورت دو واحد متفاوت در نظر گرفته می‌شد. با این حال، از طریق تکنیک ابداعی شرکت SK hynix، پکیج به صورت یکپارچه خواهد بود، که نه تنها سرعت انتقال سریع‌تر را تضمین می‌کند، زیرا شکاف‌های ساختاری به‌شدت کاهش می‌یابد، بلکه منجر به راندمان انرژی بالاتر خواهد شد.

به نظر می‌رسد کمپانی SK hynix به سرعت به توسعه و بهبود فناوری HBM نسل بعدی خود بپردازد، زیرا این شرکت با کمپانی TSMC برای مدیریت بخش تراشه‌های نیمه هادی ساختار خود همکاری می‌کند. باید اشاره کرد که به نظر می‌رسد از این طریق، شرکت SK hynix در میان رقبایی مانند سامسونگ و میکرون پیشتاز خواهد بود و علاوه بر آن تضمین می‌کند که نوآوری در زمینه صنعت HBM ادامه خواهد یافت.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)