کامپیوتر و سخت افزار

خنک کننده انویدیا RTX 4090 Ti/TITAN به حراج گذاشته شد

همین چند روز پیش بود، که خبری از لو رفتن عکس‌های یک خنک کننده عجیب و غریب انویدیا را منتشر کردیم. اما این بار خبر کمی متفاوت است، ظاهرا قرار است که این خنک کننده، که حالا به عنوان نمونه اولیه خنک کننده انویدیا RTX 4090 Ti/TITAN معرفی شده است، در یک وب سایت کالاهای دست دومی در چین با قیمت نجومی فروخته شود.

ظاهر شدن دوباره خنک کننده عجیب و غریب انویدیا، کدام PCB در آن جا گیر می شود؟

120 هزار دلار برای یک قطعه نمونه اولیه

خنک کننده کارت گرافیک مورد نظر ما اولین بار بر روی پلتفرم Goofish Taobao مشاهده شد که به انتشار نمونه‌های اولیه سخت افزار منتشر نشده شناخته ‌می‌شود. یکی از اعضای معروف به “Hayaka” در حال حاضر یک نمونه حل خنک کننده برای GeForce RTX 40 به نمایش گذاشته که آنها آن را به عنوان طراحی انویدیا RTX 4090 Ti یا TITAN ADA معرفی کرده است. با این حال، چیزی که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، قیمت فوق‌العاده بالای 888 هزار یوان، تقریباً معادل 120 هزار دلار آن است.

بیشتر بخوانید ...   شکستن رکورد جدید فرکانس با اورکلاک پردازنده اینتل Core i9-14900KF

طبیعتاً این قیمت احتمالاً رقم نهایی نخواهد بود. در واقع به احتمال زیاد فروشنده، همانند یک حراجی آن را به بالاترین قیمت پیشنهادی خواهد فروخت. ظاهرا از همین الان هم تعداد زیادی هستند که برای به دست آوردن آن ابراز علاقه کرده‌اند.

خنک کننده انویدیا RTX 4090 Ti/TITAN

شایان ذکر است که این خنک کننده قبلاً در دو رنگ مختلف مشاهده شده است: یکی دارای سبک منیزیم GeForce و دیگری دارای پوشش طلایی TITAN. با این حال، هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه در آینده نزدیک به عنوان یک محصول واقعی عرضه خواهد شد وجود ندارد. علاوه بر این، خنک کننده‌ای که برای فروش عرضه می‌شود شامل هیچ PCB یا GPU نمی‌شود، که اساساً آن را به جز به عنوان یک کالای کلکسیونی بسیار کمیاب به یک چیز بی‌فایده تبدیل می‌کند.

خنک کننده انویدیا RTX 4090 Ti/TITAN
خنک کننده انویدیا RTX 4090 Ti/TITAN

با این وجود، طراحی این خنک‌کننده نه تنها به دلیل ضخامت غیرمعمول و چهار شیار آن، که دقیقا همان ویژگی‌هایی هستند که هنوز در GPU NVIDIA Founders Edition دیده نشده است، بلکه به دلیل نصب عمودی منحصربه‌فرد PCB، که عمود بر رابط قرار گرفته است، جذاب است.

مطالب مرتبط:

بدون امتیاز