کامپیوتر و سخت افزار

اینتل به دنبال به روزرسانی پلتفرم Fishhawk Falls Refresh (FHR-R)

اسناد منتشر شده از سوی اینتل نشان می‌دهد که این شرکت ممکن است در حال بررسی به روز‌رسانی پلت فرم HEDT موجود خود باشد. اگرچه ممکن است این تصمیم، آنقدر‌ها هم غیرمنتظره نباشد، اما اینتل خود را برای به‌روزرسانی محصول دیگری آماده می‌کند. اینتل اکنون در حال آماده‌سازی برای به روزرسانی بخش‌های مشتری و رده بالای خود با Raptor Lake Refresh و طبق افشای اخیر، پلتفرم Fishhawk Falls Refresh است. واضح است که Fishhawk Falls Refresh (FHR-R) نام رمز سری CPU نیست که با نام Xeon W شناخته می‌شود، بلکه منظور پلتفرمی است که این CPU‌ها بر روی آن ساخته شده‌اند.

پردازنده 16 هسته ای Sapphire Rapids HEDT مشاهده شد – سری Fishhawk Falls

سری اینتل Fishhawk Falls جان تازه‌ای می‌گیرد

تا پیش از این به Fishhawk Falls Refresh (FHR-R) اشاره‌ای نشده بود، اما حالا به وضوح در اسناد اینتل که مربوط به Virtual Raid on CPU (VROC) است، به به روزرسانی این پلتفرم اشاره شده است. این اسناد مربوط به Fishhawk Falls Refresh در ابتدا در ماه اردیبهشت (مه سال جاری) ایجاد شدند و آخرین نسخه با برچسب نسخه 002، ماه گذشته به روز شد.

به روزرسانی پلتفرم Fishhawk Falls Refresh

همانطور که در شایعات قبلی اشاره شده است، اینتل در حال برنامه‌ریزی برای به روز رسانی CPU‌های Sapphire Rapids HEDT تحت سری‌های Xeon 2500 و Xeon 3500 است که احتمالاً در سال آینده میلادی شروع می‌شود. در حالی که سری جدید این CPU هنوز موضوع گمانه زنی‌های گسترده‌ای نبوده است، رسانه چینی ECSM تاریخ راه‌اندازی را همراه با به روز رسانی‌های آتی برای Raptor Lake و Meteor Lake که برای اواخر سال 2024 برنامه‌ریزی شده است، ذکر کرد.

بیشتر بخوانید ...   نسخه جدید FurMark برای بنچمارک‌های جدید و استرس تست‌های بیشتر گرافیک از راه می‌رسد!

گزارش اولیه حاکی از آن بود که سری W3500/2500 سازگاری با مادربردهای W790 موجود را حفظ خواهد کرد. با این حال، اطلاعات جدید نشان می‌دهد که شرکای تجاری آنها طرح‌های به روز شده‌ای را که به طور خاص برای سری جدید طراحی شده‌اند، معرفی خواهند کرد، درست مشابه آنچه که در حال حاضر با به روز‌رسانی مادربردهای سری Z790 برای نسل چهاردهم شاهد آن هستیم.

پردازنده‌های سری W Sapphire Rapids دارای تعداد هسته‌هایی هستند که از 6 تا 56 هسته و TDP از 110 وات تا 350 وات متغیر است. پلتفرم HEDT اینتل تا حدودی جذابیت خود را برای علاقه‌مندان از دست داده است، زیرا این شرکت محصولات رده مصرف کننده 24 هسته‌ای را معرفی کرده است که اغلب برای بازی مناسب‌تر هستند. برخلاف سری Core-X گذشته، سری HEDT فعلی بیشتر به سمت ایستگاه‌های کاری گرایش دارد که در مقایسه با خط مشتری عمومی، به کانال‌های حافظه، خطوط PCIe و حتی هسته‌های بیشتری نیاز دارند. با این حال، این افزایش عملکرد با افزایش قیمت قابل توجهی همراه است، به طوری که در محصولات سطح بالا مانند (W9-3495X) قیمت تا 5889 دلار هم بالا می‌رود. با این حال اینتل هنوز هم به طور کامل از مصرف‌کنندگان عمومی خود غافل نشده است، زیرا سری X این محصولات را با قابلیت پشتیبانی از اورکلاک عرضه خواهد شد.

مطالب مرتبط:

بدون امتیاز