کامپیوتر و سخت افزار

اولین بنچمارک های RTX 4070 – عملکردی در حد RTX 3080


روز گذشته شرکت انویدیا اولین اطلاعات و جزئیات را در خصوص عملکرد فنی کارت گرافیک GeForce RTX 4070 منتشر کرده بود و امروز شاهد انتشار اولین بنچمارک های غیر رسمی از این کارت گرافیک هستیم. این کارت گرافیک در حال حاضر در اختیار بررسی‌کنندگان و خرده‌فروشی‌های سخت افزاری قرار دارد و باید دو روز دیگر عرضه بشود، به همین خاطر شاهد انتشار بنچمارک‌های آن هستیم.

بنچمارک های کارت گرافیک RTX 4070

اینطور که به نظر می‌رسد، این بنچمارک‌ها روی فروم Tieba Baidu منتشر شده‌اند. یکی از کاربران این فروم نه تنها توانسته به یک دستگاه کارت گرافیک RTX 4070 دسترسی پیدا کند، بلکه درایور کامل آن را هم در اختیار داشته است. طبق اسکرین شات GPU-Z، کارت گرافیک استفاده شده در تست‌ها یک دستگاه کارت گرافیک سفارشی اورکلاک شده ساخت شرکت MSI است. علاوه بر آن، تمام مشخصات کارت گرافیک RTX 4070 نیز توسط GPU-Z تأیید شده‌اند؛ البته برای نمایش تمام اطلاعات و جزئیات این کارت باید GPU-Z را آپدیت کرد.

بنچمارک های کارت گرافیک RTX 4070 همگی روی یک سیستم میان‌رده مجهز به پردازنده Core i5 12490F (مخصوص بازار چین) و یک مادربرد B660 انجام شده‌اند. حافظه مورد استفاده روی این سیستم نیز 32 گیگابایت DDR4-3600 بوده که در نوع خود جالب است؛ چرا که بعید می‌دانیم هیچ رسانه سخت‌ افزاری معتبری این کارت گرافیک را روی حافظه‌های DDR4 تست کند. بگذارید ابتدا نگاهی به نتایج بنچمارک‌های 3DMark بیندازیم؛ این بنچمارک‌ها یک دید کلی از عملکرد کارت گرافیک RTX 4070 به ما می‌دهند:

عملکردی در حد RTX 4080

اینطور که اعداد و ارقام نشان می‌دهند، عملکرد کارت گرافیک RTX 4070 در همان حدودی است که خود شرکت انویدیا اعلام کرده بود. شرکت انویدیا کارت گرافیک RTX 4070 را در کنار کارت گرافیک RTX 3080 قرار می‌دهد و عملکرد گیمینگ این دو کارت را با DLSS روشن اما Frame Generation خاموش، باهم مقایسه می‌کند. حال و اینطور که بنچمارک‌های 3DMark نشان می‌دهند، عملکرد این دو کارت گرافیک حتی بدون DLSS هم بسیار به هم نزدیک است.

یک سری بنچمارک گیمینگ از کارت گرافیک RTX 4070 در بازی‌های CGSO و PUBG و Dying Light 2 در رزولوشن 2K نیز منتشر شده که با توجه به طبیعت خاص بنچمارک‌های غیررسمی، نمی‌توان از آن‌ها نتایج قطعی گرفت.

شرکت انویدیا قرار است دو روز دیگر و در تاریخ 13 آوریل عرضه کارت گرافیک RTX 4070 را آغاز کند. رسانه‌های مستقل سخت افزاری نیز از فردا، بررسی‌های خود را از این کارت گرافیک منتشر خواهند کرد.

مطالب مرتبط

بدون امتیاز