کامپیوتر و سخت افزار

انویدیا پردازنده گرافیکی GeForce RTX 4090 D را عرضه می‌کند و بازی‌های پرچم‌دار را به چین بازمی‌گرداند

شرکت انویدیا با انتشار نسل جدید کارت گرافیک‌های GeForce RTX 4090 D که به زودی عرضه خواهد شد، بازی های پرچم‌دار را به چین بازمی‌گرداند که به طور کامل با سیاست‌های صادراتی آمریکا مطابقت دارد.

خبر عرضه زود هنگام این بازی‌ها با کارت گرافیک جدید، گیمرهای چینی را خوشحال می‌کنند. بر اساس اخرین اخبار منتشر شده از سوی MEGAsizeGPU، کارت‌های گرافیکی GeForce RTX 4090 D از چیپ گرافیکی AD102-250 استفاده خواهند کرد در مقابل نسخه RTX 4090 از چیپ گرافیکی AD102-300-A1 استفاده می‌کند.

آغاز یک دوره جدید: GeForce RTX 4090 D به عنوان جایگزینی برای محدودیت‌های صادرات به چین

با توجه به اطلاعات اختصاصی که توسط منابع سایت wccftech جمع‌آوری شده است، به نظر می‌رسد که شرکت انویدیا یک کارت گرافیک جدید دارد. این کارت گرافیک مخصوصاً برای بازی‌ها طراحی شده است و با نام GeForce RTX 4090 D (احتمالاً D به خاطر سال اژدها) شناخته خواهد شد. این کارت گرافیک یک طراحی انحصاری چینی است و باید به عنوان یک جایگزین برای کارت GeForce RTX 4090 ارائه شود، که به دلیل امتیاز TPP (عملکرد کل پردازش) بیش از 4800 امتیاز از ورود به این کشور ممنوع شده است.

همانطور که ممکن است مطلع باشید، کارت گرافیک GeForce RTX 4090 از شرکت انویدیا در میان لیستی از چندین کارت گرافیک دیگر بود که به دلیل کنترل‌های صادراتی جدید دولت آمریکا، ارسال آن‌ها به کشور چین ممنوع شده بود. از آن زمان، قیمت‌های کارت گرافیک GeForce RTX 4090 به دلیل نگرانی‌های مربوط به کمبود قابل پیش‌بینی آن، بسیار افزایش یافته و به بهایی حدود 8000 دلار آمریکا رسیده است. علاوه بر این، موجودی کارت‌های گرافیک GeForce RTX 4090 برای گیمرها بسیار گران قیمت شده است، به طوری که کارخانه‌های چینی از همان تراشه‌ها استفاده می‌کنند و آن‌ها را به محصولات هوش مصنوعی تبدیل می‌کنند.

بیشتر بخوانید ...   آشکار شدن اطلاعات جدید درباره RTX 4070 SUPER AD104: کش L2 48 MB!
انویدیا پردازنده گرافیکی GeForce RTX 4090 D را عرضه می‌کند و بازی‌های پرچم‌دار را به چین بازمی‌گرداند

همانطور که گفته شده، کارت گرافیک جدید شرکت انویدیا با نام GeForce RTX 4090 D به طور اختصاصی برای بازار چین طراحی شده است و هدف از آن، بخش مصرف‌کننده است. بنابراین، رسماً برای فضای هوش مصنوعی هدف گذاری نخواهد شد و دلیل خوبی هم برای این موضوع وجود دارد.

برای رعایت سیاست‌های صادراتی ایالات متحده، بدیهی است که این کارت گرافیک TPP کمتری خواهد داشت. این TPP کمتر به این معنی است که ما با یک محصول جدید با تعداد کمتری هسته برای رعایت مقررات جدید روبرو هستیم. همچنین نشان دهنده این موضوع است که کارت گرافیک GeForce RTX 4090 D عملکرد بازی و قابلیت‌های هوش مصنوعی کمتری نسبت به نسخه GeForce RTX 4090 دارد. ما در اینجا به قابلیت‌های محاسباتی اشاره می‌کنیم و نه پشتیبانی از سطح نرم‌افزار/ویژگی، زیرا آن قابلیت‌های هوش مصنوعی همچنان دست نخورده خواهند بود.

انویدیا پردازنده گرافیکی GeForce RTX 4090 D را عرضه می‌کند و بازی‌های پرچم‌دار را به چین بازمی‌گرداند
منبع تصویر: دولت ایالات متحده از طریق Patrick Moorhead

قیمت کارت گرافیک‌های جدید

از نظر در دسترس بودن، کارت گرافیک GeForce RTX 4090 D به وسیله شرکای AIC در چین همانند نسخه GeForce RTX 4090 ارائه می‌شود. جعبه‌ها و بسته‌ها به وضوح برچسب جدید “D” را نشان می‌دهند و بهای تمام شده آن مشابه با پردازنده‌های گرافیکی غیر D نسخه GeForce RTD 4090 است که با قیمت پیشنهادی سازنده یعنی 1599 دلار آمریکا یا 12999 RMB در چین به فروش می‌رسند. نکته خوب این است که کارت گرافیک بازی پرچمدار شرکت انویدیا به چین باز می‌گردد که این برای گیمرها عالی است. علاوه بر کارت گرافیک RTX 4090 D، شرکت انویدیا همچنین در حال آماده سازی چندین کارات گرافیکی دیگر مخصوص هوش مصنوعی برای کشور چین است که انتظار می‌رود در اوایل سال 2024 عرضه شوند، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها با ما همراه باشید.

بدون امتیاز