بازار خودرو

واردات خودروهای نیسان به ایران تایید شد؛ سه محصول اقتصادی نیسان در راه ایران!


احتمال واردات خودروهای نیسان به ایران وجود دارد و به نظر می‌رسد یکی از شرکت‌های خصوصی در تدارک واردات محصولات این برند سرشناس است.

یک شرکت ایرانی که سابقه فعالیت در عرصه خودرو ندارد، از وزارت صمت درخواست واردات خودروهای برند نیسان را کرده است. ازاین‌رو احتمال واردات خودروهای نیسان به ایران طی برنامه واردات خودرو وجود دارد. آنطور که اعلام شده، ظاهراً این خودروها از مبدأ کشور عمان وارد ایران خواهند شد.

بیشتر بخوانید: بررسی مشخصات فنی کیا اسپورتیج 2023 [+امکانات رفاهی و قیمت]

احتمال واردات خودروهای نیسان به ایران وجود دارد

در چند ماه گذشته بارها اعلام شد که برخی افراد و شرکت‌های خصوصی به دنبال واردات خودروهای سواری نیسان رفته‌اند. در این بین نام چند شرکت واردکننده و مونتاژکننده هم دیده می‌شد و بسیاری از این شرکت‌ها به دنبال واردات مدل‌های اقتصادی نیسان بوده‌اند.

یک شرکت خصوصی جدید درخواست واردات خودروهای نیسان را به وزارت صمت ارائه داده و می‌خواهد تا شش نسخه و تیپ از خودروهای این خودروساز ژاپنی را به صورت وارداتی (CBU) در بازار ایران عرضه کند. این شرکت مبدا واردات خودرو را از کشور عمان اعلام کرده است.

احتمال واردات خودروهای نیسان به ایران وجود دارد

نماینده رسمی نیسان در کشور عمان شرکت سهیل بهوان از گروه بهوان اینترنشنال است و در دوره قبلی واردات خودروهای نیسان توسط شرکت جهان نوین آریا نیز، این شرکت عمانی مشارکتی را با طرف ایرانی داشته است.

در حال حاضر کمپانی نیسان ۱۲ مدل خودروی سواری و ۴ مدل خودروی کار و تجاری (پیکاپ، ون و مینی بوس) را در بازار عمان عرضه می کند و بسیاری از خودروهای سواری این خودروساز ژاپنی، قیمتی فراتر از ۲۰ هزار یورو را دارند.

حالا با توجه به شواهد، معین‌ خودرو‌ اروند یکی از شرکت‌های جدیدی است که موفق به کسب مجوزهای اولیه برای واردات شده است. این شرکت برنامه دارد بعد از طی مراحل لازم، تعدادی از خودروهای نیسان از جمله آلتیما، ایکس تریل و سانی را روانه بازار ایران کند. گفته می‌شود که این خودروها به‌شکل CBU به ایران راه پیدا خواهند کرد؛ به‌عبارتی دیگر، به‌صورت کاملاً آماده طی فرایند واردات به ایران خواهند رسید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص احتمال واردات خودروهای نیسان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا