بازار خودرو

قیمت خودروهای مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو مشخص شد؛ 4 خودرو بدون قیمت قطعی!

قیمت خودروهای مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو اعلام شد. طبق این لیست قیمت 4 خودرو هنوز قطعی نشده است.

قیمت خودروهای مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو مشخص شد. در ادامه، لیست قیمت کارخانه‌ای خودروهای این طرح همراه با قیمت در بازار آزاد آنها ذکر شده و می‌توانید تفاوت را ببینید. همچنین قیمت خودرو کوییک مدل GX، شاهین اتوماتیک، ساینا مدل GX و سایپا اطلس هنوز مشخص نشده است و احتمال دارد که شرکت‌های خودروساز تولیدکننده این 4 مدل، قیمت محصول خود را افزایش دهند. مسئله دیگر ابهاماتی است که در دومین طرح فروش یکپارچه وزارت صمت ایجاد شده که در ادامه مطلب به شرح آنها می‌پردازیم.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: قیمت جدید محصولات زامیاد 1402 [+جدول]

قیمت خودروهای مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو وزارت صمت

به گزارش تکراتو به نقل از تسنیم، مطابق اعلام وزارت صمت دومین طرح سامانه یکپارچه خودرو برمبنای فرآیند نوبت‌دهی برای محصولات خودروسازان داخلی از امروز چهارشنبه مورخ 1402/02/20 آغاز شده است و متقاضیان تا پایان روز جمعه 1402/02/29 فرصت دارند نسبت به ایجاد حساب وکالتی در بانک‌های اعلامی در سامانه یکپارچه خودرو، اقدام نمایند. شایان ذکر است محصولات ارائه‌شده توسط شرکتهای خودروساز از تاریخ 1402/02/20 در سامانه قابل مشاهده می‌باشند.

اما این طرح فروش دارای ابهاماتی است که همین امر متقاضیان را دچار سردرگمی کرده است.

1 ـ در لیست خودروهای عرضه‌شده در سامانه یکپارچه خودرو، نام چند خودرو شامل کوییک مدل GX، ساینا مدل GX، شاهین اتوماتیک و اطلس درج شده است که هنوز قیمت قطعی این خودروها توسط خودروساز اعلام نشده است و به‌نوعی مردم باید خودرویی را بخرند که هیچ اطلاعی از قیمت آن ندارند.

بیشتر بخوانید ...   خودرو اقتصادی کادیلا به عنوان ال 90 ایرانی معرفی شد [+مشخصات فنی و امکانات رفاهی]

فروش این دو خودرو در حالی در سامانه یکپارچه خودرو عنوان شده است که براساس قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده و مصوبه شورای رقابت باید قیمت محصول قبل از اجرای طرح‌های فروش از سوی خودروساز اعلام شود و قانوناً نباید خودرویی را فروخت که قیمت نهایی آن هنوز اعلام نشده باشد.

2 ـ قیمت خودروهای مونتاژی چند روزی است که مورد مناقشه شرکت‌ها و شورای رقابت قرار گرفته است. از یک طرف شورای رقابت اجرای قیمت‌ها را لازم الاجرا می‌داند و از طرف دیگر شرکت‌ها تمایلی به تغییر قیمت‌ها ندارند و همچنان ملاک فروش محصولات را قیمت‌های خود می‌دانند.

در زمان حاضر که طرح دومین مرحله فروش خودروهای مونتاژی آغاز شده است تکلیف خریداران مشخص نیست که این خودروها را می‌توانند با قیمت ارزان‌تر خریداری کنند یا مجبورند خودروها را با قیمت بالای شرکت‌ها خرید نمایند.

قیمت خودروهای عرضه‌شده در دومین طرح یکپارچه عرضه خودرو در کارخانه و بازار به‌شرح زیر است: (در این جدول قیمت خودروهای مونتاژی بر اساس اعلام شورای رقابت منتشر شده است)

قیمت خودروهای مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو مشخص شد

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص قیمت خودروهای مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.


Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا