بازار خودرو

طرح فروش 12 خودرو وارداتی ؛ فروش خودروهای لوکس از 13 دی

سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی از فردا میزبان طرح فروش 12 خودرو وارداتی خواهد بود. با شرکت در این طرح فروش می‌توانید مالک خودروهای لوکس وارداتی شوید.

براساس اطلاعیه جدید سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی، طرح فروش 12 خودرو وارداتی در این سامانه از فردا چهارشنبه، 13 دی 1402 آغاز خواهد شد. این طرح ویژه افرادی است که اسفند سال گذشته مبلغ 500 میلیون تومان را در حساب وکالتی واریز کرده و به نوعی اولین افرادی هستند که برای خرید خودروهای وارداتی اقدام می‌کنند.

دو نوع حالت عرضه برای این خودروها وجود دارد، حالت اول عرضه خودرو با قیمت قطعی در مبادری ورودی و حالت دوم عرضه خودرو با قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی است که جزئیات هرکدام را می‌توانید در ادامه نوشته مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: طرح توقیف ساعتی خودروها در تهران ؛ هشدار جدی به متخلفان [+ویدئو]

طرح فروش 12 خودرو وارداتی از فردا آغاز می‌شود

فردا چهارشنبه، درب‌های سامانه یکپارچه برای عرضه 12 خودرو وارداتی باز و ثبت‌نام برای خرید این خودروها آغاز شد. مهلت ثبت نام در طرح فروش جدید سامانه یکپارچه تا ساعت 24 روز جمعه 15 دی 1402 ادامه خواهد داشت.

افرادی که در اسفند سال گذشته نسبت به خرید خودروهای وارداتی اقدام کرده و مبلغ 500 میلیون تومان را به حساب فروشنده واریز کرده، می‌توانند خودروهای جدید را احتمالاً با سه اولویت انتخاب کنند.

عرضه خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه به دو شکل است، شکل اول عرضه خودرو با قیمت قطعی در مبادی ورودی ظبق جدول زیر:

شرکت عرضه کننده

نام خودرو

قیمت فروش قطعی در مبادی ورودی

سایپا چانگان CS35 پلاس تیپ ۲ ۸.۴۹۶.۲۰۰.۰۰۰
سایپا چانگان CS35 پلاس تیپ ۳ ۹.۰۴۴.۷۰۰.۰۰۰
سایپا چانگان CS55 پلاس ۱۱.۱۷۷.۰۰۰.۰۰۰
راسا موتور خاورمیانه سوزوکی سیاز ۱۱.۵۵۲.۰۰۰.۰۰۰
معین خودرو ایرانیان تویوتا کرولا ۱.۲ لیتری ۱۷.۴۷۳.۰۰۰.۰۰۰
معین خودرو ایرانیان تویوتا کرولا ۱.۵ لیتری ۱۷.۴۷۳.۰۰۰.۰۰۰
صنایع اتومبیل‌سازی فردا جیلی آزکارا ۱۵.۳۱۹.۰۰۰.۰۰۰
  • تبصره ۱: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.
بیشتر بخوانید ...   قیمت روز خودرو امروز 28 مهر 1402 ؛ لیست قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا
طرح فروش 12 خودرو وارداتی از فردا آغاز می‌شود
طرح فروش 12 خودرو وارداتی

شکل دوم، عرضه خودرو در سامانه یکپارچه با قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی مطابق با جدول زیر:

شرکت عرضه کننده

نام خودرو

قیمت فروش علی الحساب در مبادی ورودی

راسا موتور خاورمیانه سوزوکی بالنو ۱۱.۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰
راسا موتور خاورمیانه جی ای سی GS3 ۱۳.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
راسا موتور خاورمیانه جی ای سی امپو ۱۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
جهان نوین آریا نیسان سانی ۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
کوشا خودرو کیا K5 ۱۷.۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰
  • تبصره ۲: قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می‌توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی‌الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند
  • تبصره ۳: قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و بر اساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.
  • تبصره ۴: عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.
  • تبصره ۵: کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند و در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین‌نامه فوق خواهند شد.
  • تبصره ۶: تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.
  • تبصره ۷: آن دسته از ثبت نام‌کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.
  • تبصره ۸: اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

طرح فروش این 12 خودرو از فردا آغاز می‌شود. آیا شما نیز در لیست مجاز شرکت در این طرح فروش قرار دارید؟ منتظر دریافت نظرات شما هستیم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا