بازار خودرو

زمان ثبت نام خودروهای وادارتی جانبازان ؛ ویرایش اطلاعات از 6 اسفند

با اعلام رئیس سازمان توسعه تجارت، ثبت نام خودروهای وادارتی جانبازان ویژه افراد جامانده از 6 اسفند 1402 آغاز می‌شود. متقاضیان قبلی نیز امکان ویرایش را در تاریخ ذکر شده دارند.

رئیس سازمان توسعه تجارت، در خبری ضمن اشاره به زمان ویرایش اطلاعات جانبازان در سامانه یکپارچه، زمان ثبت نام خودروهای وادارتی جانبازان را نیز اعلام کرد. ثبت‌نام از روز یکشنبه، 6 بهمن 1402 آغاز خواهد شد.

تعداد خودروهای ویژه جانبازان در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی افزایش یافت. از این روز برخی از این افراد درخواست‌هایی را مبنی بر تعویض خودرو خود داشتند که مورد موافقت قرار گرفت. این افراد از روز ذکر شده می‌توانند همزمان با ثبت‌نام جانبازارن جامانده، خودرو انتخابی خود را تعویض کنند. در ادامه با جزئیات خبر همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: فروش حواله خودرو جانبازارن به قیمت 8 میلیارد تومان ؛ بنز یا 8 دستگاه دنا پلاس اتوماتیک؟

زمان ثبت نام خودروهای وادارتی جانبازان اعلام شد

مهدی ضیغمی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد:

این فرصت ایجاد شده برای ثبت‌نام خودروهای وارداتی مختص جانبازان در وهله‌ اول با هدف ویرایش ثبت‌نام‌ هایی است که جانبازان در مرحله‌ قبلی از چهارم تا نهم بهمن‌ماه در 3 سطح به تفکیک درصد جانبازی متقاضیان انجام دادند و از ١٠ تا ١٣ بهمن‎ماه هم فرصت ویرایش ثبت‌نام‌‎ها و ثبت‌نام برای‌ جاماندگان انجام شد، در نظر گرفته شد؛ اما از میان متقاضیان واجد شرایط، هنوز ٣٠٠٠ نفر هم ثبت‌نام نکرده‌اند که برای آخرین بار برای این افراد هم امکان ثبت‌نام‌ از طریق سایت Janbazan.saleauto.ir فراهم شده است.

رئیس سازمان توسعه‌ تجارت خاطرنشان کرد: «با توجه به اضافه شدن تعدادی خودروی جدید به لیست خودروهای قابل عرضه برای جانبازان، در پی درخواست‌های مکرر جانبازان نسبت به تغییر خودروی انتخابی، مقرر شد که برای آخرین بار به کلیه جانبازان اجازه داده شود در صورت تمایل خودروی خود را ویرایش کنند و متقاضیانی که ثبت‌نام نکردند، ثبت‌نام خود را انجام دهند.»

زمان ثبت نام خودروهای وادارتی جانبازان اعلام شد
ثبت نام خودروهای وادارتی جانبازان

وی افزود:

جانبازان ویژه ۷۰ درصد طی دو روز اول (ششم و هفتم اسفندماه)، سایر جانبازان ۷۰ درصد هشتم و نهم اسفند و جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد نیز ۱۰ تا ۱۲ اسفند، می‌توانند به سامانه مراجعه و نسبت به ویرایش یا ثبت درخواست خود، اقدام کنند.

رئیس سازمان توسعه تجارت، ضمن اشاره به اصلاح آیین‌نامه واردات خودروی جانبازان، اظهار کرد: «منع قانونی پنج سال عدم فروش خودرو از آیین‌نامه حذف شده و جانبازان راساً می‌توانند اقدام به واردات خودرو کنند.»

گفتنی است، بر اساس آیین‌نامه جدید، چنانچه فرد جانباز اقدام به واردات کند، تمامی مراحل مربوط به اخذ خدمات پس از فروش، استاندارد، محیط زیست، امور گمرکی و شماره‌گذاری را شخصاً باید انجام دهد؛ مگر آنکه قبلاً خودرو انتخابی وارد کشور شده و مراحل استاندارد و محیط‌ زیست را طی کرده باشد که در این صورت دو مرحله استاندارد و محیط زیست را لازم نیست انجام دهند.

البته براساس جلساتی که گروه خودروسازی سایپا با جانبازان داشته، با تاکید معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت، این گروه خودروسازی در امر واردات خودرو جانبازان همکاری خواهد کرد و همچنین خریدار حواله خودروی آن‌ها خواهد بود.

یادآوری می‌شود ثبت‌نام جانبازان در سه سطح جانبازی شامل جانبازان ۷۰ درصد ویژه با سقف ارزش‌ خودروی وارداتی تا ۳۵ هزار یورو، سایر جانبازان ۷۰ درصد با سقف ارزش ۳۰ هزار یورو و جانبازان ۵۰ الی ۶۹ درصد با سقف ارزش ۲۵ هزار یورو، طی مدت مذکور(چهارم تا سیزدهم بهمن‌ماه) برای متقاضیان واجد شرایط انجام شد.

زمان ثبت نام خودروهای وادارتی جانبازان اعلام شد

طبق تاکید سازمان توسعه‌ تجارت، ثبت‌نام اولیه و انتخاب خودرو در سامانه به منزله واردات قطعی نبوده و مراحل بعدی از طریق مراجع ذیصلاح اطلاع‌رسانی می‌شود.

همچنین قابل توجه است درصورتی که جانبازی بعد از تاریخ دوم دی‌ماه ۱۳۹۱ (لازم الاجرا شدن قانون جامع خدمات‌رسانی ایثارگران) به هر نحوی از تسهیلات موضوع ماده ۴۵ (خودرو داخلی یا خارجی) بهره‌مند شده باشد، مشمول دریافت خودروی وارداتی نخواهد بود؛ چنانچه در طی فرآیند ثبت‌نام و انتخاب خودرو مشخص شود که جانباز مشمول، از تسهیلات ماده ۴۵ استفاده کرده، از لیست معرفی شده حذف خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد زمان جدید ثبت نام خودروهای وارداتی جانبازان چیست؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا