بازار خودرو

روش تشخیص قطعات اصلی خودرو ؛ از این راه استعلام اصالت قطعه خودرو را بگیرید

روش تشخیص قطعات اصلی خودرو توسط یکی از مسئولین وزارت صمت اعلام شد.

حمید محله‌ای، مدیرکل دفتر خدمات فنی، مهندسی و نگهداری وزارت صمت اعلام کرد که امکان تشخیص قطعات اصلی خودرو برای همه افراد فراهم شده است و می‌توانید با مراجعه به سامانه جامع تجارت نسبت به استعلام اصالت قطعات خودرویی اقدام کنند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: قیمت کارخانه محصولات سایپا اردیبهشت 1402 اعلام شد [+جدول]

آموزش روش تشخیص قطعات اصلی خودرو

در همین راستا، حمید محله‌ای، مدیرکل دفتر خدمات فنی، مهندسی و نگهداری وزارت صمت در مورد قطعات یدکی خودرو که شناسه رهگیری دریافت کرده‌اند، گفت:

مصرف‌کنندگان با مراجعه به درگاه اینترنتی سامانه جامع تجارت می‌توانند اصالت کالاهای موردنظر را بررسی کنند. همچنین با شماره‌گیری کد دستوری #۷۷۷۷*۴* و استعلام از کدهای شناسه و رهگیری مندرج بر کالا از اصالت آن مطمئن شوند.

آموزش روش تشخیص قطعات اصلی خودرو

بنا بر اعلام ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بازار لوازم و قطعات یدکی خودرو حدود ۵/ ۱۱میلیارد دلار گردش مالی دارد که بیش از دومیلیارد دلار آن قاچاق است. این در حالی است که امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت، در این مورد می‌گوید: برآورد می‌شود از ارزش ۱۳میلیارددلاری بازار لوازم‌یدکی، ۳۰ درصد کالای قاچاق و تولیدات بی‌کیفیت باشد که به‌ترتیب سه‌میلیارد دلار سهم قاچاق و یک‌میلیارد دلار هم سهم تولید غیراستاندارد است.

بیشتر بخوانید ...   رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس: امسال 200 هزار خودرو وارد می‌شود

در چنین شرایطی راهکار وزارت صمت به‌عنوان متولی این‌حوزه برای مبارزه با قاچاق، ثبت شناسه کالا و کد رهگیری برای قطعات و لوازم ‌یدکی خودرو است. طبق اعلام سخنگوی وزارت صمت، برای ۵۳ قلم لوازم‌یدکی شناسه کالا و کد رهگیری صادر شده و اگر بازرسان، لوازم ‌یدکی مشمول این طرح را بدون شناسه در سطح عرضه مشاهده کنند، طبق قانون، قاچاق محسوب شده و نسبت به جمع‌آوری آن اقدام خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص روش تشخیص قطعات اصلی خودرو چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.


Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا