بازار خودرو

حذف الزام انتقال فناوری برای واردات خودرو [+ سند]


قانون الزام انتقال فناوری برای واردات خودرو طبق یک نامه رسمی حذف شد. این قانون مدتها شرط اصلی واردات خودرو بود و اینکه چرا تصمیم برگشت، مورد بسیار عجیبی است.

سال 1401 بود که تبصره‌ای تحت عنوان الزام انتقال فناوری برای واردات خودرو توسط واردکنندگان از سمت وزارت صمت تعیین شد. مطابق این تبصره که از تبصره‌‌های مهم قانون ساماندهی بازاز خودرو بود، همه افراد و شرکت‌هایی که قصد واردات خودرو به کشور را دارند، می‌بایست از این قانون تبعیت کنند.

حال براساس تصمیمات جدید که با نامه سرپرست ریاست جمهوری اعلام شده است، این شرط از شروط واردات خودرو برداشته می‌شود. برای اطلاع از جزئیات خبر و نامه مخبر و وزیر صمت به مجلس، پیشنهاد می‌کنیم ادامه مطلب را دنبال کنید.


بیشتر بخوانید: 


الزام انتقال فناوری برای واردات خودرو منتفی شد

براساس لایحه‌ای که توسط محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری و عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت به امضا رسیده و برای مجلس ارسال شده است، موارد اصلاح تبصره 3 قانون ساماندهی بازار خودرو که به الزام انتقال تکنولوژی برای واردات خودرو اشاره داشت به محلس شورای اسلامی ارسال شد. مطابق این نامه الزام انتقال فناوری برای واردات خودرو برداشته شده است.

در تصویر زیر نامه ارسالی به مجلس را مشاهده می‌کنید:

الزام انتقال فناوری برای واردات خودرو منتفی شدالزام انتقال فناوری برای واردات خودرو منتفی شد

بیشتر بخوانید:

نظر شما درخصوص حذف تبصره 3 قانون ساماندهی بازار خودرو چیست؟ به نظر شما چرا پس از نزدیک به 2 سال این قانون اصلاح شد؟ لطفاً نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا