بازار خودرو

تهدید خودروسازان توسط تعزیرات حکومتی ؛ با گرانفروشی خودرو قاطعانه برخورد می‌کنیم!


رئیس سازمان تعزیرات حکومتی خبر از برخورد با خودروسازان در صورت گزارش شاکی خصوصی و یا سازمان حمایت درباره گرانفروشی خودرو داده است.

به گزارش تکراتو و به نقل از خبرگزاری مهر، «احمد اصانلو» در جلسه ابلاغ دستورالعمل تحقق راهبرد سال در سازمان تعزیرات حکومتی، ضمن اشاره به قیمت‌گذاری شورای رقابت به عنوان مبنای رسیدگی به تخلفات فروش خودروهای مونتاژی، بیان داشت: «شورای رقابت اخیراً قیمت خودروهای مونتاژی را ابلاغ کرده و بر این اساس از این پس ملاک عمل رؤسای شعب تعزیرات حکومتی، مصوبات این شورا است.»

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: همترازی قیمت پژو 206 و لندکروز در بازار آزاد؛ آقای میرسلیم، «اینو چی میگی؟»

برخورد سختگیرانه با گرانفروشی خودرو

طبق اعلام رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، در صورات گرانفروشی خودرو توسط خودروسازی و عدم رعایت این ضوابط و فروش خودرو با قیمت بالاتر، با گزارش شاکی خصوصی و یا سازمان حمایت با این موضوع برخورد خواهد شد.

گرانفروشی خودرو

اصانلو در مورد جایگاه این سازمان در تحقق راهبرد مهار تورم و رشد تولید، اظهار کرد:

«یکی از زمینه‌هایی که تعزیرات حکومتی می‌تواند به رشد تولید کمک کند این است که برای بررسی عفو و تقسیط شرکت‌ها و مراکز عمده که تخلفشان محرز است، شرط افزایش تولید و عرضه به قیمت مصوب گذاشته شود و این‌گونه مردم بیشتر از جرایم تعزیرات حکومتی منتفع می‌شوند.»

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در پایان خاطرنشان کرد: «تعزیرات حکومتی شاید تأثیر مستقیمی در مهار تورم که تمرکز آن بر تنظیم سیاست‌های پولی و مالی است، نداشته باشد اما در بهبود رسیدگی‌ها و اجرای احکام پرونده‌های عدم ایفای تعهد ارزی و همچنین پرونده‌های قاچاق در تحقق شعار سال می‌تواند اثرگذار باشد.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص برخورد سازمان تعزیرات حکومتی با گرانفروشی خودرو چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.Source link

مقالات مرتبط

یک نظر

  1. زور هیچ احدالاناسی بهشون نمی‌رسه که آنقدر قدرت دارن که حتی اجازه ورود ماشین از خارج نمیدن بعد تعزیرات بهشون گیر بده؟ جوک روز بود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا