بازار خودرو

افزایش قیمت خودرو اجتناب‌ناپذیر است ؛ افزایش چند درصدی قیمت کارخانه ای خودرو


هر چند دولت وعده داده بود که قیمت خودروها در سال آینده کنترل می‌شود اما به نظر می‌رسد افزایش قیمت خودرو اجتناب‌ناپذیر است.

معاون وزارت صمت از افزایش قیمت خودرو در سال 1402 خبر داد و اعلام کرد تا پایان فروردین ماه قیمت کارخانه‌ای تمامی خودروهای ساخت داخل با افزایش همراه خواهند شد. طبق گفته وی، به طور میانگین خودروها بسته به نوع خود، با افزایش 30 تا 70 درصدی مواجه هستند.

بیشتر بخوانید:  وفاداری پورشه به موتورهای درون سوز ؛ با سوخت سنتتیک می‌توان امیدوار بود

افزایش قیمت خودرو اجتناب‌ناپذیر است

معاون وزارت صمت اعلام کرد تا پایان فروردین ماه قیمت کارخانه‌ای خودرو اعلام خواهد شد. در همین راستا کارشناسان بر این باورند یک سونامی افزایش قیمت خودرو در راه خواهد بود.

افزایش قیمت خودرو اجتناب‌ناپذیر است
افزایش قیمت خودرو

بازار خودرو پس از اینکه یک دوره روند افزایشی قیمت‌ها را پشت‌سر گذاشته بود، به تازگی روند نزولی را تجربه کرد؛ اما با این وجود شورای رقابت برای تغییر قیمت‌ها برنامه جدیدی را در نظر گرفته است. در همین راستا معاون خودرویی وزارت صمت اخیرا اعلام کرد:

با توجه به عدم تغییر قیمت کارخانه‌ای خودروها از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱ و با در نظر گرفتن تورم فعلی، قیمت محصولات خودروسازان در سال ۱۴۰۲ حدود ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش پیدا خواهند کرد.

اما در بعضی خودرو‌ها این عدد می‌تواند کمتر از 30 درصد و در برخی از خودرو‌ها نیز می‌تواند بیشتر از 70 درصد باشد لذا در واقع میانگین افزایش قیمت می‌تواند درست باشد، اما دقیق نیست.

همچنین معاون وزارت صمت اعلام کرد تا پایان فروردین ۱۴۰۲ محاسبات لازم به انجام خواهد رسید و قیمت‌های جدید نیز اعلام خواهد شد. از این رو کارشناسان بر این باورند که افزایش قیمت کارخانه محصولات خودروسازان به زودی یک سونامی یا زلزله چند ریشتری را در بازار به وجود خواهد آورد.

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص افزایش قیمت خودرو چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا