هوش مصنوعی

گوگل پاسخ‌های عجیب هوش مصنوعی AI Overviews را حذف می‌کند


طی روزهای گذشته، در شبکه‌های اجتماعی گزارش‌هایی منتشر شده بود که به پاسخ‌های عجیب ارائه‌شده توسط قابلیت AI Overviews گوگل اشاره داشتند. این پاسخ‌ها شامل مواردی ازجمله ریختن چسب روی پیتزا و پیشنهاد خوردن یک تکه سنگ در روز می‌شود که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. اکنون گوگل در تلاش است تا جستجوهای هوش مصنوعی برای برخی موضوعات خاص را به‌طور دستی غیرفعال کند تا کاربران با پیشنهادهای عجیب بیشتری مواجه نشوند.

پاسخ‌های عجیب هوش مصنوعی گوگل

گوگل از حدود یک سال درحال آزمایش قابلیت AI Overviews بوده است و سرانجام این ویژگی در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O 2024 معرفی شد. اما ظاهراً هوش مصنوعی قابلیت جدید موتور جستجوی گوگل چندان بی‌عیب نیست و کاربران هنگام استفاده از آن با پاسخ‌های عجیبی روبه‌رو شده‌اند.

به‌عنوان مثال، یک کاربر ردیت هنگامی که از گوگل سؤال کرده که «در روز باید چند تکه سنگ بخورم؟»، هوش مصنوعی AI Overviews به او پاسخ داده است:

«طبق تحقیقات دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، باید روزانه حداقل یک تکه سنگ بخورید!»

اشتباهات هوش مصنوعی گوگل به همین مورد ختم نمی‌شود. در مورد دیگری، یکی از کاربران ایکس از این سیستم خواسته تا «پستانداری که بیشترین استخوان» را دارد، معرفی کند و گوگل در پاسخ به او به سراغ مار پیتون رفته که مشخصاً یک پستاندار نیست.

توضیحات سخنگوی گوگل

با این وجود، گوگل همچنان ادعا کرده که محصول AI Overviews آن‌ها تا حد زیادی «اطلاعات با کیفیت بالا» به کاربران ارائه می‌کند. «مگان فارنزورث»، سخنگوی این شرکت به ورج می‌گوید:

«بسیاری از نمونه‌هایی که دیده‌ایم، پرس‌و‌جوهای غیرمعمول بوده‌اند، و همچنین نمونه‌هایی را دیده‌ایم که اصلاح شده‌اند یا نمی‌توانیم آن‌ها را بازتولید کنیم.»

فارنزورث همچنین تأیید کرد که گوگل «اقدامات سریعی» را انجام خواهد تا امکان استفاده از AI Overviews را در مورد برخی پرسش‌ها حذف کند و از این نمونه‌ها برای پیشرفت‌های گسترده‌تر سیستم‌های خود استفاده می‌کند.

این گزارش‌ها درحالی منتشرشده است که ظاهراً OpenAI قصد دارد تا رقیب موتور جستجوی گوگل را به‌زودی معرفی کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا