هوش مصنوعی

گوگل احتمالاً طرح‌های تجاری جمینای را به سرویس Workspace خود می‌آورد

گوگل ظاهراً قصد دارد دو طرح‌ جدید سازمانی و بیزینس جمینای را در Google Workspace عرضه کند. با خرید اشتراک این طرح‌ها، کاربران خواهند توانست در برنامه‌های Workspace از مدل قدرتمند هوش مصنوعی جمینای اولترا 1.0 استفاده کنند. نسخه‌های سازمانی و بیزینس جمینای قابلیت‌های پیشرفته‌ای دارند و از مکالمات کاربران و داده‌های شرکت‌ها برای آموزش هوش مصنوعی استفاده نمی‌کنند.

براساس پست یک منبع آگاه در ایکس کاربران با اشتراک‌های جمینای سازمانی و جمینای بیزینس در Workspace می‌توانند به مدل جمینای اولترا 1.0 دسترسی داشته باشند. گوگل سعی دارد نام ابزارهای هوش مصنوعی خود را به جمینای تغییر دهد، اما همچنان قابلیت‌های هوش مصنوعی این شرکت در Workspace تحت نام Duet AI باقی مانده‌اند؛ البته گوگل اعلام کرده آن را به Gemini for Workspace تغییر خواهد داد.

جمینای اولترا 1.0 در Workspace گوگل

طرح‌های جمینای سازمانی و جمینای تجاری به کاربران Google Workspace امکان دسترسی به یکی از توانمندترین مدل‌های هوش مصنوعی گوگل یعنی جمینای اولترا 1.0 را می‌دهند. این دو طرح‌ مزایای بیشتری دارند که یکی از آن‌ها حفاظت از داده‌های سازمانی است. این طرح‌ها به زبان انگلیسی هستند و در بیش از 100 کشور و منطقه در دسترس خواهند بود.

طرح‌های جدید تجاری و سازمانی جمینای به ظاهر جایگزین Duet AI، سرویس اشتراکی موجود برای ویژگی‌های هوش مصنوعی در Workspace خواهند شد. طبق اعلام قبلی گوگل این طرح ماهیانه 30 دلار برای هر کاربر هزینه داشت. بااین‌حال، با تقسیم هوش مصنوعی Duet به دو اشتراک، مشخص نیست که هر کدام از این طرح‌ها چه ویژگی‌های به‌خصوصی دارند.

مدل پیشرفته جمینای اولترا 1.0 قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند نوشتن و ویرایش متن، ابزارهای سازماندهی و دیگر ویژگی‌ها در برنامه‌هایی مثل گوگل جیمیل، درایو، شیت، اسلایدز، داکس و میت فراهم می‌کند. همچنین این هوش مصنوعی امور مختلف کدنویسی پایتون را مستقیماً در رابط کاربری جمینای ارائه می‌دهد.

گوگل پیش از این نیز طرح ماهیانه 19.99 دلاری Google One AI Premium برای استفاده شخصی از ویژگی‌های جمینای را معرفی کرده بود.مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا