هوش مصنوعی

هوش مصنوعی کوپایلوت پرو مایکروسافت با هزینه ماهیانه 20 دلار معرفی شد

مایکروسافت اولین‌بار در نوامبر سال گذشته میلادی برای کسب‌وکارها قابلیت‌های هوش مصنوعی را به مجموعه آفیس اضافه کرد. حالا این شرکت از دستیار هوش مصنوعی کوپایلوت پرو رونمایی کرده است. کاربران با پرداخت ماهیانه 20 دلار هزینه، به ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در برنامه‌های آفیس مانند ورد، اکسل و پاورپوینت دسترسی پیدا می‌کنند و از سوی دیگر جدیدترین مدل‌های OpenAI‌ زودتر از دیگران در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. درنهایت می‌توانید با سرویس Copilot Pro، دستیار اختصاصی خودتان را بسازید.

اگر کاربری عضو سرویس مایکروسافت 365 باشد، با پرداخت هزینه ماهانه 20 دلار، به کوپایلوت در برنامه‌های آفیس در مک، ویندوز و آیپد دسترسی پیدا می‌کند. سرویس جدید مایکروسافت قابلیت‌های متنوعی را در اختیارتان قرار می‌دهد. برای مثال می‌توانید از طریق پرامپت، اسلایدهای پاورپوینت بسازید یا اینکه از طریق کوپایلوت، در ورد متن بسازید یا اسناد را خلاصه کنید. همچنین کوپایلوت در Outlook می‌تواند برای نوشتن ایمیل به شما کمک کند. در اکسل هم می‌توان از کوپایلوت برای تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و ساخت نمودارها استفاده کرد.

اکثر ویژگی‌هایی که کوپایلوت پرو در اختیار کاربران قرار می‌دهد، در گذشته برای کسب‌وکارها عرضه شده بودند. البته در این میان یک تفاوت وجود دارد: کاربران عادی با کوپایلوت پرو مایکروسافت نمی‌توانند از طریق اسناد ورد، فایل پاورپوینت بسازند. علت این موضوع عدم استفاده از فناوری Graph مایکروسافت در نسخه استاندارد است.

بیشتر بخوانید ...   انویدیا از تراشه هوش مصنوعی H200 با حافظه 141 گیگابایتی رونمایی کرد

دسترسی به جدیدترین مدل‌های OpenAI‌ با مایکروسافت کوپایلوت پرو

علاوه بر ادغام با برنامه‌های آفیس، Copilot Pro امکان دسترسی به جدیدترین مدل‌های OpenAI، بهبودهای هوش مصنوعی تصویرساز Image Creator from Designer (یا Bing Image Creator‌ سابق) و همچنین ساخت Copilot GPT‌ را برایتان فراهم می‌کند.

درصورتی‌که عضو مایکروسافت 365 نباشید، برای دسترسی سریع به GPT-4 Turbo درون کوپایلت، باید سرویس کوپایلوت پرو را تهیه کنید. با این سرویس جدید عملکرد سریع‌تری را تجربه خواهید کرد و همچنین می‌توانید در بین مدل‌های موجود سوییچ کنید. علاوه بر این موارد، عملکرد مدل تصویرساز مایکروسافت هم بهبود می‌یابد و تصاویر باکیفیت‌تری را در اختیارتان قرار می‌دهد.

مایکروسافت بالاخره تصمیم گرفته است که از هوش مصنوعی درآمدزایی کند؛ رویکردی که مدت‌هاست OpenAI با نسخه پولی ChatGPT دنبال می‌کند. بااین‌حال برای دسترسی به تمام ویژگی‌های کوپایلوت پرو باید سرویس مایکروسافت 365 را هم تهیه کنید تا بتوانید از هوش مصنوعی ردموندی‌ها در برنامه‌های آفیس هم استفاده کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا