هوش مصنوعی

هوش مصنوعی جدید متا برای تولید مدل‌های گرافیکی سه‌بعدی [تماشا کنید]


متا هوش مصنوعی تولید تصویر جدیدی را با نام 3D Gen معرفی کرده است که می‌تواند درخواست‌های متنی کاربران را در کمتر از یک دقیقه به مدل‌های گرافیکی سه‌بعدی باکیفیتی تبدیل کند. همچنین ظاهراً با این سیستم می‌توان بافت‌ها و پوسته‌های جدیدی را به تصاویر تولید‌شده اضافه کرد.

طبق تحقیقات تیم هوش مصنوعی متا، 3D Gen نه‌تنها می‌تواند تصاویر سه‌بعدی را با وضوح بالا به کاربران نشان بدهد، بلکه از قابلیت‌های رندر مبتنی‌بر فیزیک (PBR) و بافت‌سازی‌مجدد نیز پشتیبانی می‌کند. ویدیوی زیر برخی مدل‌های سه‌بعدی را که هوش مصنوعی 3D Gen تولید کرده، نشان می‌دهد:

هوش مصنوعی تولید مدل سه‌بعدی متا

محققان متا میانگین زمان استنتاج 3D Gen در ساخت مدل‌های سه‌بعدی اولیه را فقط 30 ثانیه اعلام کرده‌اند. پس‌ازآن، کاربران می‌توانند بافت مدل تولیدشده را اصلاح کنند یا چیز جدیدی را جایگزین آن بکنند. هر دو مورد را پرامپت‌های متنی انجام می‌دهد.

باتوجه‌به اینکه این سیستم متا را مقاله‌ای تحقیقاتی معرفی کرده است، می‌توان گفت 3D Gen هنوز درحال توسعه است و آماده استفاده عمومی نیست. بااین‌حال، ابزار هوش مصنوعی جدید متا پتانسیل زیادی در زمینه‌هایی ازجمله جلوه‌های ویژه فیلم‌ها و بازی‌ها دارد و در زمینه کاربردهای واقعیت مجازی نیز می‌تواند دگرگون‌کننده باشد.

ساخت محتواهای سه‌بعدی اغلب به زمان زیادی نیاز دارد و یکی از چالش‌برانگیزترین کارهاست؛ بنابراین وجود چنین ابزارهایی که بتوانند در کمتر از یک دقیقه گرافیک‌های سه‌بعدی تولید کنند، تا حد زیادی می‌تواند روند طراحی‌های سه‌بعدی را سریع‌تر کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا