هوش مصنوعی

هوش مصنوعی تصویرساز Firefly Image 2 برای فتوشاپ معرفی شد

ادوبی، سازنده فتوشاپ، مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر روی هوش مصنوعی تمرکز کرده و حالا از سه مدل هوش مصنوعی مولد جدید برای فتوشاپ، ادوبی اکسپرس و ایلاستریتور رونمایی کرده است. اما مهم‌ترین و جذاب‌ترین مدل جدید ادوبی، هوش مصنوعی تصویرساز Firefly Image 2 است که کیفیت بسیار بالاتری نسبت به گذشته دارد.

به گفته ادوبی، هوش مصنوعی Firefly Image 2 می‌تواند تصاویر بسیار باکیفیت‌تری نسبت به نسخه قبلی‌اش بسازد. این مدل در برخی زمینه‌ها مانند جزئیات مو، دست، بافت پوست و ویژگی‌های چهره عملکرد بسیار بهتری دارد و می‌تواند تصاویر انسانی بسیار واقعی‌تر بسازد. تصاویر ساخته‌شده با این مدل جدید رزولوشن بالاتر و رنگ‌های شاداب‌تری دارند.

ویژگی‌های هوش مصنوعی تصویرساز Firefly Image 2

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، مدل هوش مصنوعی جدید ادوبی با پرامپت یکسان، تصویری بسیار واقعی‌تر و باکیفیت‌تر (عکس سمت راست) ساخته است. ادوبی Firefly Image 2 همچنین ابزارهای ویرایش را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند نتیجه نهایی را شخصی‌سازی کنند.

هوش مصنوعی ادوبی Firefly Image 2

شما همچنین می‌توانید تنظیمات عکس را به‌صورت خودکار یا دستی تنظیم کنید که این تنظیمات شامل مواردی مانند عمق میدان، تاری عکس یا میدان دید می‌شود؛ درست مانند تنظیمات دستی دوربین.

ادوبی همچنین یک راهنمای پرامپت‌نویسی هم برای کاربران درنظر گرفته است که از طریق آن، کاربران می‌توانند دستورات بهتری برای ساخت تصاویر بنویسند. همچنین این راهنما می‌تواند به‌طور خودکار پرامپت‌ها را تکمیل کند. در تصویر زیر دوباره تفاوت عملکرد نسل اول و دوم Firefly Image را می‌بینید.

بیشتر بخوانید ...   استفاده از هوش مصنوعی در محل کار می‌تواند به افراد آسیب بزند

ادوبی همچنین از یک قابلیت جدید به نام «Generative Match» رونمایی کرده است که می‌تواند سبک تصویر ساخته‌شده را با تصویر مدنظر کاربران مطابقت دهد. برای این سبک‌ها یا می‌توانید از تصاویر آماده خود ادوبی استفاده کنید یا اینکه عکس مدنظرتان را درون این سرویس آپلود کنید. باید به این موضوع اشاره کنیم که در متادیتای تصاویر ساخته‌شده با هوش مصنوعی ادوبی، به‌طور خودکار از یک لیبل استفاده می‌شود تا قابل شناسایی باشند.

مدل هوش مصنوعی Firefly Image 2 از امروز به‌صورت بتا و تحت وب در اختیار کاربران قرار دارد و برای استفاده از آن، باید به این لینک مراجعه کنید. در آینده نزدیک این مدل به اپ‌های Creative Cloud اضافه خواهد شد، بنابراین درحال‌حاضر این ابزار در هیچ‌کدام از نسخه‌های فتوشاپ وجود ندارد و همچنان باید منتظر بمانیم.

ادوبی همچنین از مدل جدید Firefly Vector برای ایلاستریتور رونمایی کرده است که به گفته آن، اولین مدل هوش مصنوعی مولد جهان برای گرافیک‌های وکتور محسوب می‌شود. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر وکتور قابل ویرایش با استفاده از دستورات متنی بسازند.

درنهایت ادوبی از مدل Firefly Design برای ادوبی اکسپرس رونمایی کرده است که با استفاده از دستورات متنی، قالب‌ها یا تمپلیت‌های قابل شخصی‌سازی می‌سازد. تمام این مدل‌ها به‌صورت بتا در اختیار کاربران قرار دارند، اما احتمالاً به‌زودی نسخه نهایی آن‌ها از راه می‌رسند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا