هوش مصنوعی

معرفی Product Studio گوگل برای ویرایش تصاویر تبلیغاتی با هوش مصنوعی

گوگل از ابزار جدیدی رونمایی کرده است که Product Studio نام دارد و به کسب‌وکارهای فعال در سرویس Google Shopping اجازه می‌دهد تا با کمک هوش مصنوعی مولد به‌سرعت تصاویر محصولات خود را ویرایش و شخصی‌سازی کنند.

ابزار جدید Product Studio در رویداد Google Marketing Live معرفی شد و در ماه‌های آینده ابتدا برای فروشندگان آمریکایی در دسترس قرار می‌گیرد. این ابزار در Merchant Center Next عرضه خواهد شد که پلتفرم بازطراحی‌شده گوگل برای آپلود و تبلیغ محصولات از طریق بخش شاپینگ است.

Product Studio طراحی شده است تا به فروشندگان کمک کند به تصاویر محصولات خود تنوع بیشتری ببخشند. کسب‌وکارها با کمک این ابزار می‌توانند محصول خود را نسبت به رقبا متمایز کنند. طبق داده‌های گوگل، ثبت محصول با بیش از یک تصویر معمولاً موجب افزایش 76 درصدی بازدیدها و افزایش 32 درصدی کلیک‌ها می‌شود.

پروداکت استودیو حتی می‌تواند رزولوشن تصاویر را بالا ببرد

ویرایش تصاویر تبلیغاتی با ورودی‌های متنی در Product Studio

مانند سایر ابزارهای هوش مصنوعی مولد، در پروداکت استودیو هم می‌توانید با ورودی‌های متنی تغییرات مدنظر خود را در تصاویر اعمال کنید. برای مثال، می‌توانید به‌سرعت پس‌زمینه محصول را حذف کنید و پس‌زمینه جدیدی را به جای آن قرار دهید.

بیشتر بخوانید ...   یک استارتاپ چینی از هوش مصنوعی خود برای ایجاد آواتار دیجیتال رونمایی کرد+ ویدیو

پیش‌تر در گزارش‌ها گفته شده بود که گوگل می‌خواهد از مدل زبانی PaLM 2 برای ساخت تبلیغات استفاده کند. بااین‌حال، اکنون تأیید نشده است که این شرکت از چه مدلی برای این ابزار استفاده کرده است. سخنگوی گوگل می‌گوید پروداکت استودیو بر مبنای یکی از مدل‌های زبانی متن به تصویر این شرکت طراحی شده است.

گوگل می‌گوید این ابزار جدید را برای کسب‌وکارها با ابعاد و اندازه‌های گوناگون ساخته است، اما به‌نظر می‌رسد که کاربران اصلی پروداکت استودیو کسب‌وکارهای کوچکی باشند که بودجه کافی برای صرف هزینه در زمینه تبلیغات محصولات خود را ندارند.

غول ماونتین ویو می‌گوید کسب‌وکارهایی که از اپ گوگل و یوتوب در شاپیفای استفاده می‌کنند نیز به قابلیت‌های پروداکت استودیو دسترسی خواهند داشت. بااین‌وجود، در گام اول تنها کاربران جدید Mechant Center Next به این ابزار دسترسی پیدا می‌کنند. گوگل می‌گوید عرضه جهانی این هوش مصنوعی احتمالاً در سال 2024 رقم خواهد خورد.


Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا