هوش مصنوعی

شرکت‌های فناوری باید از ایمنی هوش مصنوعی اطمینان یابند

«جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا دیروز با مشاورانی در حوزه علم و فناوری دیدار کرد تا ریسک‌ها و فرصت‌های توسعه هوش مصنوعی را بررسی کند. او در این نشست گفت شرکت‌های فناوری وظیفه دارند تا پیش از عرضه عمومی محصولات، از ایمنی آن‌ها اطمینان یابند.

به‌گزارش رویترز، بایدن گفت هوش مصنوعی می‌تواند برای کمک به حل چالش‌های سختی مثل بیماری‌ها و تغییرات اقلیمی مفید باشد، اما درعین‌حال باید پاسخی برای ریسک‌های احتمالی علیه جامعه، اقتصاد و امنیت ملی هم داشته باشد.

کاخ سفید می‌گوید رئیس جمهور ایالات متحده از این جلسه برای تأکید بر اهمیت حفاظت از حقوق و ایمنی مردم برای توسعه مسئولانه فناوری استفاده کرد. او همچنین یک‌بار دیگر خواستار تصویب قوانینی از سوی کنگره برای دفاع از کودکان و مقابله با گردآوری اطلاعات کاربران توسط شرکت‌های فناوری شد.

جو بایدن: هوش مصنوعی می‌تواند خطرناک باشد

بایدن در پاسخ به این سؤال که آیا به‌نظر او هوش مصنوعی فناوری خطرناکی است یا نه، گفت: «باید دید. می‌تواند خطرناک باشد.» او همچنین در ابتدای این جلسه گفت: «به‌نظر من شرکت‌های فناوری مسئولیت دارند تا مطمئن شوند که محصولاتشان پیش از عرضه عمومی ایمن هستند.»

بیشتر بخوانید ...   4 روشی که هوش مصنوعی آینده جوامع ما را تغییر خواهد داد

رئیس جمهور آمریکا گفت تجربه شبکه‌های اجتماعی نشان داده است که عرضه یک فناوری بدون در نظر گرفتن تدابیر ایمنی می‌تواند چقدر آسیب‌زننده باشد. او مدعی شد که این فناوری‌ها چگونه بر سلامت روان و احساسات کاربران به‌خصوص جوانان اثر منفی گذاشته‌اند.

سهام شرکت‌های فعال در حوزه هوش مصنوعی پیش از جلسه جو بایدن افت قابل‌توجهی داشت. البته کلیت بازار در روز سه‌شنبه شرایط مناسبی را پشت سر نگذاشت. این جلسه با همراهی گروهی از دانشگاهیان و مدیران گوگل و مایکروسافت برگزار شد تا درباره ریسک و فرصت‌های هوش مصنوعی بحث شود.

چند روز پیش ایتالیا دسترسی به ChatGPT را به‌خاطر نقض قوانین حریم خصوصی مسدود کرد، اما به‌نظر می‌رسد که آمریکا چنین رویکرد سخت‌گیرانه‌ای را در پیش نگرفته است.


Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا