هوش مصنوعی

با هوش مصنوعی جدید گوگل با بیش از 100 ساز مختلف موسیقی بسازید

گوگل از هوش مصنوعی جدیدی رونمایی کرده است که می‌توان با آن موسیقی‌های خاصی را با الهام از سازهای مختلف ساخت. این هوش مصنوعی موسیقی مورد نظر شما را از 100 ساز مختلف جهانی الهام می‌گیرد. هوش مصنوعی جدید گوگل Instrument Playground نام دارد و در پرامپت ابتدا باید نام یک آلت موسیقی را بنویسید و سپس با توصیف آن، این هوش مصنوعی به شما یک تکه موسیقی 20 ثانیه‌ای می‌دهد.

براساس گزارش وب‌سایت گوگل، در Instrument Playground بیش از 100 ساز گوناگون وجود دارد. شما بعد از آنکه معین کردید چه سازی می‌خواهید، می‌توانید حالت موسیقی را با صفاتی مانند «خوش‌ریتم» یا «عجیب» مشخص کنید. این هوش مصنوعی 20 ثانیه ابتدایی یک قطعه موسیقی را مطابق با پرامپت شما تولید می‌کند و اغلب به صورت صدایی انتزاعی و خاص آن را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هوش مصنوعی جدید گوگل برای ساخت موسیقی

Instrument Playground درواقع از هوش مصنوعی MusicLM گوگل که در ماه مه (اردیبهشت 1402) در دسترس عموم قرار گرفت، استفاده می‌کند. با این هوش مصنوعی جدید شما می‌توانید از میان 100 ساز جهانی یکی را برای شروع موسیقی انتخاب کنید؛ شاید حتی خیلی از این سازها مانند ساز veena از هند، dizi از چین یا mbria از زیمباوه برای کاربر شناخته‌شده هم نباشند. همچنین با قراردادن یک صفت می‌توانید موسیقی خود را مودی، شاد یا عاشقانه کنید.

بیشتر بخوانید ...   انویدیا از تراشه هوش مصنوعی GH200 رونمایی کرد؛ سه‌برابر حافظه بیشتر

همچنین معمولاً موسیقی‌های این هوش مصنوعی، شاید بسیار دقیق‌تر از آن چیزی باشد که مورد نظرتان بوده است. به‌عنوان مثال این ابزار با واردکردن «توبای عصبانی» یک تکنوازی پرسروصدای برنجی را که انتظار داشتید تولید نمی‌کند. درعوض، موسیقی بیشتر شبیه صدای یک لوله همراه با آسپیراسیون توبا خواهد بود. همچنین با درخواست «دیجریدو عجیب» صدایی شوم همانند موسیقی‌های هانس زیمر خواهید شنید. خروجی این هوش مصنوعی به نظر می‌رسد ترکیب‌هایی انتزاعی با لایه‌هایی از صدا هستند که احساسات مختلفی را به تداعی می‌کنند.

همچنین برخی از صفت‌ها هنوز در این هوش مصنوعی تعریف نشده‌اند. هنگامی که صفتی مثل دمدمی یا روانی را بنویسید، هوش مصنوعی اخطار می‌دهد.

پس از آنکه هوش مصنوعی تکه شروع موسیقی را به شما داد می‌توانید بیت، تُن و تنظیمات دیگر را برای ادامه موسیقی اعمال کنید. همچنین می‌توانید سازهای بیشتری را به موسیقی خود اضافه کنید. درنهایت، اگر از نتیجه کار راضی بودید می‌توانید یک فایل wav. از آهنگ خود دریافت کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا