• تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 اردیبهشت 1401 - 14:16
  • کد خبر : 821
  • چاپ خبر

مطلب

گیمولوژی | رسانه تحلیلی بازی سازی | Gameology.ir ارسال مقاله ورود عضویت s GAMEOLOGY.IR رابط کاربری (UI) بازی های ویدئویی (1): شروعی پر پیچ و خم در مسیری جذاب پوریا احمدی ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ مدیر هنری b پنج نکته مهم برای میکس موسیقی بازی های موبایل حمیدرضا نیکوفر ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ سردبیر b نکاتی در مورد موقعیت های شغلیگیمولوژی | رسانه تحلیلی بازی سازی | Gameology.irرابط کاربری (UI) بازی های ویدئویی (1): شروعی پر پیچ و خم در مسیری جذاب

پوریا احمدی

۱۳۹۴/۰۹/۱۴


مدیر هنری
b

پنج نکته مهم برای میکس موسیقی بازی های موبایل

حمیدرضا نیکوفر

۱۳۹۴/۰۸/۱۶


سردبیر
b

نکاتی در مورد موقعیت های شغلی بین المللی

حمیدرضا نیکوفر

۱۳۹۴/۰۷/۲۷


سردبیر
b

کندوکاو: بررسی تخصصی بازی موتوری نسخه 1.12.0

سپهر پژوهش

۱۳۹۴/۰۶/۲۵


گفتگوی اختصاصی با گلاکو لونجی، طراح شخصیت Uncharted 4

حمیدرضا نیکوفر

۱۳۹۴/۰۶/۱۲


سردبیر
b

تئوری رنگ ها در ساخت بازی های ویدئویی – بخش دوم

پوریا احمدی

۱۳۹۴/۰۶/۱۰


مدیر هنری
b

اهمیت تم در موسیقی بازی

رضا اطمینان

۱۳۹۴/۰۶/۰۶


تئوری رنگ ها در ساخت بازی های ویدئویی – بخش اول

پوریا احمدی

۱۳۹۴/۰۵/۳۱


مدیر هنری
b

هفت توصیه مهم برای بازی سازان مستقل

نیما موسوی

۱۳۹۴/۰۵/۲۳


رابط کاربری (UI) بازی های ویدئویی (2): هنرمند یا مهندس؟ مسئله این است

در قسمت قبلی مبحث رابط کاربری با تعاریف کلی و اهداف مربوط به UI و حلقه اتصال آن با UX آشنا شدیم. اما با دانستن بخشی از شاخصه های بارز یک UI خوب در طراحی بازی می توان فهمید که کدام دسته افراد از توانایی بهتری برای پیاده سازی هرچه بهتر این شاخصه ها برخوردارند

مدیر هنری
b
۲۶ بهمن ۱۳۹۴
٢

ادامه

نگاهی بر چگونگی عملکرد ذهن

تمام این دانش در رابطه با چگونگی کار مغز با الگو ها چگونه می تواند در بازی سازی مفید باشد؟ بیشترین تاثیر دانش در این موارد به طراحی بازی و مراحل باز میگردد. این که بدانید ذهن افراد چگونه کار می کند به شما این مهارت را می دهد تا بازی ها را بهتر و مراحل را با دانش بیشتری طراحی کنید

دبیر تحریریه
b
۲۹ دی ۱۳۹۴
٣

ادامه

رابط کاربری (UI) بازی های ویدئویی (1): شروعی پر پیچ و خم در مسیری جذاب

استيو جابز جایی گفته بود: " طراحی واژه ی بامزه ایست. عده ای خیال می کنند که طراحی معلوم کننده چگونگی ظاهر است اما اگر عمیق تر نگاه کنید در واقع نشانگر چگونگی عملکرد می باشد".

مدیر هنری
b
۱۴ آذر ۱۳۹۴
٩

ادامه

گفتگو اختصاصی با اینان زور، آهنگساز Fallout 4

قطعا یکی از بزرگترین آهنگسازهای تاریخ بازی سازی اینان زور (Inon Zur) هست. کسی که موسیقی بازی هایی همچون Prince of Persia و Fallout را ساخته. به تازگی گفتگوی صوتی با او داشتم که در آن در مورد تکنیک های آهنگسازی، نحوه کار در این صنعت و حتی ایران صحبت شده است.

سردبیر
b
۲۹ آبان ۱۳۹۴
۵

ادامه

بازی چند نفره؛ لذت بیشتر

بازی های چند نفره یا مالتی پلیر به بازی هایی گفته می شود که تعداد بازیکنان آن بیش از یک نفر باشد و بازیکنان می توانند در قالب تیم با هم یا در برابر هم بازی کنند.در این مقاله سعی داریم تا بررسی داشته باشیم به حالت های مختلف این بازی ها.

تئوری رنگ ها در ساخت بازی های ویدئویی - بخش سوم و پایانی

هر رنگ از اعداد و ارقام و یا به اصطلاح اجزای مشخصی تشکیل شده که معرف آن رنگ در پلت فرم ها و ابزارهای گوناگون می باشد. شناخت هر کدام از این ویژگی ها به يك طراح این اجازه را می دهد تا با درک رابطه موجود میان حدود عددی آنها توانایی اجرا و یا تولید فرمول های مختلف را داشته باشد.

مدیر هنری
b
۲۰ آبان ۱۳۹۴
٣

ادامه

پنج نکته مهم برای میکس موسیقی بازی های موبایل

پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که کیفیت صدای اسپیکرهای موبایل ها روز به روز بهتر شود ولی همچنان ما با اسپیکرهای بسیار کوچک رو به رو هستیم که شاید توانایی اجرای هر صدایی را نداشته باشند. پس چطور می توانیم یک میکس خوب برای این دستگاه ها داشته باشیم ؟

سردبیر
b
۱۶ آبان ۱۳۹۴
٣

ادامه

سند طراحی بازی چگونه نوشته می شود؟

وقتی در تونل تاریک و پر پیچ و خم بازی سازی قرار دارید، سند طراحی بازی مسیر را برای شما روشن می کند ودر نتیجه خواهید دانست که چه کار کنید ومسیر های پیش رو مشخص می شوند. اما چطور یک سند طراحی بازی مناسب باید نوشت ؟

انتشار شماره دوم مجله "بازینامه" به همراه ضمیمه گیمولوژی

به تازگی مجله ای الکترونیکی با نام "بازینامه" شروع به نشر کرده است که جنبه محتوی آن بسیار مشابه با سایت گیمولوژی است. در همین راستا، این دو رسانه دست به همکاری داده اند و در آخرین شماره انتشار یافته، مطالب مفیدی در راستای علم بازی سازی عرضه کرده اند.

سردبیر
b
۶ آبان ۱۳۹۴
٣

ادامه

نکاتی در مورد موقعیت های شغلی بین المللی

بسیاری از بازی سازان داخل کشور که فعالیت حرفه ای در این زمینه انجام می دهند، آینده خود را در کار و فعالیت در خارج از کشور می بینند. کار در این شرکت ها مسلما هدفی جذاب و رویایی است.اما نکته ای بسیار مهم در این بین وجود دارد که می تواند تضمینی برای موفقیت شما در پیوستن به این شرکت ها باشد.

سردبیر
b
۲۷ مهر ۱۳۹۴
١١

ادامه